| mezeicristina33 a întrebat:

Matusa mea mi-a zis ca are o problema cand face treaba mare la fundulet pe marginea acestuia este umflat, o ustura, o doare si se misca mai greu!? ce ar putea fi! va rog luati in serios! cat mai multe raspunsuri! funda!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un hemoroid sau o fisura anala. Pana ajunge la medicul de familie, sa se unga un unguent de hemoroizi dupa fiecare scaun (spalandu-se desigur intai)

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform descrierii se poate aprecia ca aproape sigur este vorba de hemoroizi anali adica vene dilatate. Ar fi indicat sa fie consultata, sa discute cu medicul ei de familie pentru ca acesta sa-i prescrie tratamentul adecvat. Sau sa acceseze si sa citeasca urmatorul articol : http://www.csid.ro/......-13495328/ Multa sanatate!