| anonimanonim17381 a întrebat:

Mbuna, m-am săturat de bullying.
Primesc pentru ca sunt slabă, sincer nu-mi pasa, dar adevarul este ca ma simt nasol asa cum arat.
As vrea sa ma ingras dar nu reusesc, mănânc normal fac chestii normale nimic altceva.
Mi-am comandat greutăți pentru a începe să pun masa musculara.
Oare este posibili sa ma "ingras" asa?
Până la vara pot depune masa musculara? Vreau mai mult în zona picioarelor, m-am interesat am vorbit si cu proful meu de sport mi-a spus ce exerciții ce sa fac si cand. Deci este posibil în 4-5 luni sa arăt decent?
Rog seriozitate. Am 16 ani 1.75 si 45kg

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine mergi la sală că ai acolo aparatura de care ai nevoie, doar cu câteva greutăți acasă nu faci mare lucru. foarte importantă și alimentația, caută pe net.

| zurick a răspuns:

Doar pentru că te vei îngrășa, nu înseamnă că vei scăpa de bullying. O să găsească altă modalitate de a te insulta, poate că ești pe grasă etc. Ceea ce vreau să spun, e că nu trebuie să depui masă musculară pentru a scăpa de bullying, ci pentru că vrei să faci ceva pentru tine, pentru corpul tău. Știu că nu e ca și cum poți pune deodată un buton de stop la modul cum te simți când auzi jigniri gratuite, dar trebuie să înțelegi că nu contează cum ești, oamenii de genul mereu se vor lega de ceva.
Orice e posibil, lucrează pentru tine și ai răbdare, nu renunța.
Mult succes ^^

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Nu mi se pare corect sa pui suflet în vorbele altora. Esti perfectă asa cum esti, simplu. Ca vrei tu mai mult, o faci pentru tine fata draga, nu pentru aia. La anii tai, este normal să ai atât. De recomandat este sa faci sala, asta daca simti nevoia. Nu te ingrasa deoarece iti dăuneaza sănătatea, mai ales forțat. Esti perfectă! Multa bafta!