| anonim_4396 a întrebat:

Mereu am fost judecat pentru doua lucruri laughing prima chestie ar fi ca am 27 de ani si nu mi-as dori niciodată sa ma căsătoresc iar a 2-a ca prefer sa stau la chirie decat sa imi cumpar un apartament.
Da, prefer asta pentru ca lucrez in it si schimb f des jobul si prefer sa imi iau chirie cat mai aproape de serviciu. Nu fac nimanui nimic rau și tot aud,, aa esti boschetar nu vrei familie sau ahhh uite stai ca sclavul in chirie desi iti permiți sa iti cumperi un apartament laughing '" asa si? Care e problema tuturor? Nu fiecare face ce iti dorește? Ce rol au aceste critici?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mereu am fost judecat pentru..."

ai dreptate: fiecare face ce iti dorește

| Invictusman a răspuns:

Niște frustrați rupți în c.u.r de viata, e strict problema ta cum vrei sa îți gestionezi viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și ce propui? Dă-i înainte și nu mai exagera. Nimănui nu-i pasă chiar atât de mult.

| aDEeLAa a răspuns:

Poate e modul lor de a se baga in seama cu tine.
Unii cand nu au nimic de spus, critica. Poti sa le spui ca stai in casa ta si ca esti casatorit... tot o sa gaseasca un motiv sa critice. Astia sunt oamenii.

| unomdeosebit a răspuns:

Si eu la fel am 33 si prietena ma lasa ca cica nu muncesc de 3 ani si ea vrea pe cineva cu care sa faca casa, nu are decat sa cumpere casa eu prefer in chirie si de ce sa muncesc? nu sunt obligat nu o fac simplu eu nu vreau sa stau pe loc intr-o cas

| luigifan a răspuns:

Este ca vor sa-si bata joc de tine, dar nu trebuie sa lasi asta sa te afecteze. Si ei vor sa refaca povestea, adica ai zis ca nu vrei sa te casatoresti si au inteles ca nu vrei o familie si poate ca au mai inteles ca nu ai o familie (cred). Si cu apartamentul, cand ai zis ca stai la chirie ei cred ca vrei ceva mai putin decat sa-ti cumper un apartament. Eu asa am inteles din mesajul tau. Nu lasa ace aceste critici sa-ti afecteze viata, doar fa ce-ti place ca sa-ti eliberezi mintea. Sa te descurci in continuare in viata pe care o ai in fata ta. : )

| unomdeosebit a răspuns (pentru luigifan):

Asa zic si eu fiecare face ce ii place de ce sa muncesti daca nu vrei dde ce sa iti iei casa daca nu vrei, scopul vietii e sa fii linistit oamenii sunt rai si te judeca si vor toti sa fim la fel si cica sa muncim nu ar trebui sa munceasca toata lumea munca sa fie pentru oameni care le place munca si atat

| CaliNnn a răspuns:

Pentru ca asta e mentalitatea de comunistilaughing job stabil familie copii astepti salaru in 15 traiesti de azi pe maine, rutina zilnica. am trecut prin asta si eu, sa te doara in p'la de ce zic z si y, traieste-ti viata cum vrei tu

| AndreiGabriel12 a răspuns:

Lumea o sa te critice oricum, mai bine faci ce iti place si ce crezi tu ca este corect.