| Sebi9789 a întrebat:

Mereu cand vine teza sau simularea la scoala mereu imi dezamăgesc parintii ca pur si simplu nu ma descurc si asta ma face sa ma gandesc ce rost mai are viata

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu înveți normal că îți dezamăgești părinții.
Pune mâna și învață.

| ibaal a răspuns:

Eh,hai...cat de rau este!? Iei 1 pe linie!? Ai tai sunt straluciti savanti si au pretentia sa dai clasa tuturor?! laughing
Lasa prostiile! Viata nu sta intr-o nota, intr-o simulare. Sigur esti si tu bun la ceva, nu cred ca esti facut "gramada" la toate. Si inainte de a-ti pune intrebari despre viata...te-ai intrebat cat de mult timp investesti si-n studiat?! Ca daca stai si-ti plangi de mila fara a depune si un pic de efort pentru a-ti atinge scopul... pierzi vremea degeaba pe aici cerand sfaturiwinking

| Sebi9789 explică (pentru ibaal):

Ai dreptate mersi, eu iau note bune, am avut din a 5-a media 9, 50+ generala in fiecare semestru si clasa dar când o vad pe mama asa suparata nu stiu ce sa fac sa nu o dezamăgesc

| ibaal a răspuns (pentru Sebi9789):

Stai linistit! S-a invatat prea mult cu binelelaughing
Ar trebui sa te aprecieze mai mult si sa-ti dea ce ti se cuvine!
Oricum, oricat de cliseistic suna, tu inveti pentru tine!
Daca te streseaza, vorbeste cu mama ta, este important sa stie ca te frustreaza si ai o grija in plus incercand s-o multumesti constant.
Bafta multa si nu te lasa descurajat!

| Sebi9789 explică (pentru ibaal):

Ma tratează mama ca pe un rege, da faza e ca nu ea imi spune ca o dezamăgesc, eu simt asa ca mereu cand e supărata simt ca e si vina mea câteodată

| ibaal a răspuns (pentru Sebi9789):

Atunci e doar in mintea ta! Stai linistit! Atat timp cat nu iti spune, inseamna ca nu e. Nu s-ar abtine din a-ti spune daca o deranjeaza sau dezamageste cevawinking
Eu credeam ca iti spune si iti creaza un stres in plus, dar, spunandu-mi asta, nu are nimiclaughing
Asa ca nu te mai ingrijora! happy