| Meap a întrebat:

Merita citita cartea "Enigma Otiliei"?
Oricum eu trebuie sa o citesc chiar daca e rea sau buna >.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de gusturi. Personal mi-a placut, insa nu as citi-o a doua oara, fiindca nu e chiar genul meu de carte. Dar oricum, e o carte buna si probabil iti va placea daca preferi romanele de dragoste.

| Lizzu a răspuns:

DA,merita citita.

Te invata lucruri noi si importante in viata.
E foarte frumoasa si delicata.

Citeste, nu stii niciodata cand vei avea nevoie sa-ti amintesti ce ai citit si cand vei avea nevoie de cuvinte noi.

| τττ a răspuns:

Bună.
Nu contează dacă merită sau nu, dar dacă trebuie s-o citești nu mai pune întrebări și pune-te pe treabă!
Pa, pa.

| mihaelaalol a răspuns:

E de dragoste si mie mi-a placut foarte multbig grin

| ladydaianne a răspuns:

Da, merită.
Eu am citit-o de vreo 5 ori blushing

| Moshoo a răspuns:

E cam tare George Calinescu, dar o sa ai nevoie de ea la bac.

| Cristal11 a răspuns:

Pai,nu inteleg de ce intrebi daca e buna cartea, cand esti OBLIGAT sa o citesti.