| 541730 a întrebat:

Merita sa imi pun unghii cu gel?

7 răspunsuri:
| Smileee a răspuns:

Bună.

Yoanna803, eu am aproape 14 ani ţi îmi pun unghii cu gel de aproape un an şi sunt foarte mulţumită de ele.

| princess_1786 a răspuns:

Nu pentru ca ti se subtiaza unghiile si dupa o sa-ti creasca foarte greu + arata urat dupa ce iti dai gelul jos

| Vovy a răspuns:

Pai.avantajele sunt ca unghiile cu gel sunt frumoase si perfecte,nu se rup, nu le poti roade daca ai obiceiul.iar dezavantajele sunt ca dupa ce le dai jos unghia ta naturala este cam distrusa adica se rupe este foarte moale se exfoliaza si dureaza mult pana le refaci, daca nu sunt aplicate corect ti se pot dezlipii de pe unghii.si din avantajele si dezavantajele astea tu tragi concluzii daca merita sau nu.ca pana la urma noi degeaba iti spunem sa nu iti pui ca nu sunt bune daca tu ti neaparat sa iti pui daca chiar iti doresti asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cati ani ai...eu zic ca daca ai sub 18 ani, parerea mea este sa nu iti strici unghiile de mica, pentru ca atunci cand vei fi mare, poate o sa fie rauthinking succeshappy

| Sacurasik a răspuns:

De ce sa nu incerci.

| ioanaefatata a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca unghiile sunt greu de intretinut mai ales daca esti gospodia in casa big grin si verisoara mea si-a pus unghii cu gel si dunt foarte frumoasee si chiar se poarta

| ioanaefatata a răspuns:

Da inceraca unghiile cu gel sunt frumoase, nu se rup si o sa ti le admire multe persoane