| 3my098 a întrebat:

Merita sa pui victoria inaintea sentimentelor/emotiilor?

Răspuns Câştigător
| Stefania96dfg a răspuns:

Poate! Victoria e un sentiment super! Deci cate o data nu o poti pune dar merita sa incerci! Victoria e atunci cand stii ca ceva ti-a reusit, iar emotiile sunt bune si rele mai mereu rele, dar poti sa faci ca victoria sa-ti ocupe primul loc in viata, iar sentimentele pe locul 2, dar fara sentimente nu exista nici victorie, daca nu stii cand sa te opresti sau cand inima te ghideaza in alta parte, atunci nu vei avea nici o victorie!

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Nu, nu merita. Sentimentul de satifactie provocat de castig este de moment si nu are niciun beneficiu (poate doar cel material, dar daca banii reprezinta mai mult decat sentimentele tale sau ale celor dragi...straight face ). Te vei simti oricum intr-un fel vinovat dupa aceea si vei parea un om insetat dupa castig, napasator si in plus ranesti sentimentele persoanelor iubite. happy

| BloodPrison a răspuns:

Cateodata da cateodata nu.depinde de situatia in care te afli.Lasa-te ghidat de inima si de ceea ce simti

| happycolour a răspuns:

Niciodata. Omul poate sa reziste fara sa fie in "frunte", fara sa iubeasca si sa fie iubit nu cred ca poate sa reziste nimeni. happy