| Copiliţă a întrebat:

Mh, buna.
Un tip m-a invitat sa iesim, azi cand l-am sunat sa-l intreb daca mai iesim s-a am cotit. Ma simt asa de prost. A zis ca ma suna sa-mi zica cum si ce face. Si nu a mai sunat, l-am sunat eu a spus ca mananca, l-am sunat mai tarziu putin si nimic, i-am trimis mesaj si mi-a raspuns ca e cu prietena lui, m-am simtit si mai prost, poate se certa din cauza mea -_-. Ma simt oribil.
Adica,nu-mi plac eschivarile,imi spui da sau nu. Si ma simt cam vinovata pentru situatie.
Suntem strict amici, si nu stiu ce o sa inteleaga ea, m-as simtii foarte prost sa-mi zica ca s-au certat.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Gestul cu insistentele este oarecum dragut doar intr-o relatie (mai putin atunci cand ai o iubita furioasa si isi baga si isi scoate ca nu i-ai raspuns)...ai cam exagerat sincer sa fiu, daca tipul a spus ca te suna, te suna el deci trebuia sa astepti chiar daca nu era cel mai placut lucru, mai aveai putin si mergeai peste ellaughing Poate nici el nu isi stia programul din ziua respectiva si nu iti putea da tie un raspuns hotarat, mai apoi, iubita era mai importanta, zic eu. Sincer tu ar trebui sa ceri un sfat legat de baieti, aparent ai probleme cu ei (nu esti fata cu baiatul prin padure?)

| lulush a răspuns:

Ar fi trebuit sa nu insisti cu telefoanele :p. Te suna el... nu ai de unde sa stii ca se certa cu ea, acum asteapta sa te contacteze.