| kid09897 a întrebat:

Mi. a placut de un baiat mai mare eu sunt a8'a el a11'a eram foarte buni prieteni doar ca mie imi placea de el si i.am zis ca. l plac si ca stiu ca el e mai mare si nu prea putem avea o relatie a doua zi la scoala mi. a zis ca tine la mine si ca vrea sa fie cu mine.am fost impreuna 2 zile dp aia el s. a despartit de mine pe motiv ca el nu poate avea o relatie in momentul acela si ca ii pare rau si ca inca tine la mine... dupa aia am vorbit pe mess dupa o perioada lunga de timp m-a intrebat de cine imi place si i.am zis ca inca de el si i.am zis ca am inteles toata faza si ca nu trebuie sa mi. o mai explice dar tot insista ca tine la mine doar ca nu poate avea o relatie si dpa aia dupa ce i.am zis ca imi place de el nu a mai vorbit cu mine plus ca incerca sa ma evite.acum vorbim iar si m-a intrebat din nou de cine imi place sau daca am prieten si i.am zis ca am prieten pe motiv ca daca i.as spune ca inca tin la el iar l-as pierde si nu vreau asta. de ce s. a purtat asa si sa cred ca inca mai tine la mine?

Răspuns Câştigător
| TaylorSwift a răspuns:

Poate tine doar ca la o sora la tine, dar sa fim optimisti! Poate el chiar te place (iubeste) si doreste sa te portejeze de ceva, de cineva. Eu iti propun sa va intalniti undeva si sa va vorbiti direct. Spune-i ca il placi si intreaba-l daca el te mai place; daca da: de ce nu poate fi cu tine, sa-ti spuna drept ca doar nu mai esti un copilas; daca nu: ramaneti prieteni. Daca totusi tine sa nu-ti spuna, poti sa ii spui ceva de genu',, te rog frumos sa-mi spui si mie, sa ma lamuresti si pe mine, pentru ca si eu am o varsta la care pot sa inteleg si sa aplic. Sunt la o varsta in care ma indragostesc si flirtez cu baietii, asa ca vreau sa profit si nu sa stau si sa astept dupa unul care nici nu este decis ce vrea sa faca cu mine, sau mai bine zis: daca vrea sa faca ceva cu mine.(nu va ganditi la nu stiu ce prostii, ci la o relatie prin,, a face''). Spune-i ca nu mai doresti sa visezi la o relatie cu un baiat, si ca vrei s-o traiesti. Daca nu cu el, cu altcineva! Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
Eu daca as fi in locul tau las uita pentru ca dupa tot ce ai scris, e un dobitoc(imi pare rau pentru cuvantul folosit). Incearca sa-l uiti, asa va fi cel mai bine pentru tine.Ieshi cu alt baiat si poate asa vei putea uita tot ce a fost.
P.S:iti admir curajul de al intreba daca te place.Bravo:*

| Anname a răspuns:

Cred ca cel mai bun raspuns ar veni de la el. Daca ar tine la tine nu i.ar pasa de varsta

| PisyKiss a răspuns:

Da din ceai zis tu acolo inca mai tine la tine dar nu poate avea o relatie cu o fata mai mica decat el.Asa ca treci peste si gasesteti unul de varsta ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum c.t sa mai vorbeasca cu tine cand tu ii faci declaratii de dragoste?laughinglaughing Nu stii ca asta e treaba baietilor, adica felul in care o spun ei e mai acceptabil! Voi nu pareti decat mai penibile! Romeo si Julieta si-au pastrat acelasi rol pana in 2011, adica nu a coborat Julieta de la balcon si s-a pus in locul lui Romeo in genunchi, iar Romeo flutura din gene la balcon!
Dar in fine! Oricum sunteti haiosi voi si pseudo-dramele voastre!laughing

| Claudyaaa_3697 a răspuns:

Daca el ti-a zis ca da, inseamna ca asa e este, nu cred ca are motive sa te minta.mi s-a intamplat si mie asta cu un baiat si apoi am regretat ca nu l'am crezut sad.Asa ca fai ce zice inima pentru ca uh il cun mai bine... FUNDA?batting eyelashes:*

| Samuel_2443 a răspuns:

Eu nu cred ca te vedea ca o posibila viitoare iubita, ci mai mult ca o sora,,, prietena de catarama " eventual, si cred ca tine la tine dar nu in felul in care ti-ai dori tu. Oricum varsta nu conteaza, mai ales ca nu sunt multi ani diferenta. Mai ai multe de invatat! Mai bine renunti la el!