| ciakloverx a întrebat:

Mi-am cumparat acum ceva vreme un card de memorie micro SD si am primit o data cu el si un adaptor, pentru a-l transforma in card SD de marime normala. Cardul micro in tin in telefon si atunci cand am nevoie, pe cel normal il folosesc ca si camera. Totusi in ultimele doua zile, cand am incercat sa fac poze (aveam acest card introdus in aparat) mi-a spus ca " cardul de memorie este protejat impotriva scrierii". Parola n-am la card, iar de pe telefon pot sterge/adauga melodii, poze, filmulete pe card fara nicio probelma! Ce trebuie facut pentru a-mi readuce la normal cardul? Ca vreau sa am poze pe el! Poze facute cu aparatul! FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Ai incercat sa dai in sus sau in jos de butonasul acela de pe margine? E posibil sa-i fi dat de acolo lock si de aia nu merge

| ciakloverx explică (pentru Dana211):

! MERSI! Tocmai am verificat, era LOCKED! ai fundita de la mine :*

1 răspuns: