| YLLL a întrebat:

Mi-am cumparat un aparat de masaj gen Relax and tone, dar e alta firma. As vrea sa stiu daca a slabit cineva cu un aparat din asta, si cate calorii arde.

2 răspunsuri:
| Elfa17 a răspuns:

Sa arda calorii? Cum sa le arda daca e numai un aparat de masaj? Ala e menit sa tonifieza, sa spulbere celulele de grasime, celulita si toate alea. Caloriile sunt energie, nu pot fi arse daca faci masaj. Daca arzi calorii, atunci le arzi din cauza efortului pe care il faci ca sa tii aparatul ala in mana si ma indoiesc ca ai sa arzi cevalaughinglaughing. Dar oricum, aparatele de masaj sunt perfecte ca sa iti sculptezi coprul. Probabil ca in kilograme nu ai sa scazi foarte mult, dar cu o crema buna si masaj zilnic, vei remarca rezultate cu siguranta. Si, inca o data, ca sa arzi calorii trebuie sa faci efort. Si sa ai o alimentatie sanatoasa. Daca ti-ai luat aparatul in speranta ca vei putea continua cu mancare grasa si dulciuri si toate alea, nu vei slabi deloc. Doar ca pielea ta va arata mai bine.

| maicastareta a răspuns:

Buna,eu am slabit 10 kg in 3 luni cu relax&tone.