| AlexSnd a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy j5, avea un defect, statea pornit blitul pe fata (nu era asa puternic), la vreo 2 zile,Telefonul e pornit dar nu afiseaza nimic pe display,display-ul nu e de vina l-am verificat,mufa e bine pusa,am fost la un service si mi s-a spus ca a fost scapat in apa si e defecta placa de baza. Daca ar fi fost placa defecta nu era normal sa nu se mai aprinda? Chiar daca nu apare nimic, daca ma suna cineva suna, doar ca nu apare nimic pe ecran. Care ar fi problema?

1 răspuns:
| adytzoi a răspuns:

Poate fi circuitul care se ocupa de iluminarea ecranului. Asta cade de obicei primul cand e vorba de daune provocate de apa!