| sara3460 a întrebat:

Mi-am facut anul acesta o prietena care este cu mine in clasa. Pana acum nu a observat-o nimeni si este mai de la tara. De cand s-a imprietenit cu mine, se imbraca mai misto, cu nike, a mai evoluta si la cum arata. Apoi am bagat-o si in grupul meu de prietene. Dar un secret nu il stia,de cine imi place mie (e tot cu noi in clasa.). Stia doar cea mai buna prietena a mea.(care face parte din grup). Apoi fata asta a inceput sa devins nesimtita si tupeista,iar noi nu mai vorbim cu ea si noua,fetelor,ne place de cineva din clasa noastra iar fata asta se duce la acele persoane si ii ia in brate, cere atentie, rade, etc. Eu cu un baiat din clasa timp de multi ani am avut o relatie ca sa zic, dar nu ne-am certat, ne-am despartit dintr-un motiv pe care nu pot sa-l zic. Ma rog, acum el inca ma place si eu il plac dar vreau sa ii dau o pauza si din cls. a 8a sa fim iar impreuna,dar trebuie sa invat si la examen. E frumos,are o personalitate relativ ok,dar vb. cu multe fete. Dar ma place inca din clasele mici. Ghiciti ce, fata asta cu care m-am,, imprietenit’’, dintre toti baietii din clasa, sta fix cu baiatul asta. Ce sa fac? Ma dispera. Baga strambe si minciuni tot timpul si nu o mai suport

1 răspuns:
| sammie a răspuns:

Este din cauza că vrea atenție. Dacă tu zici că nu ați mai băgat-o înseamnă este clar că vrea atenție.
Iar dacă băiatul ăla te vrea pe tine cu adevărat, n-ar sta cu fata aceea și ar veni să stea cu tine. Examenul este destul de greu într-adevăr, mulți l-au picat. D-asta trebuie să înveți mult și să lași băieții acum cât te axezi pe examen.

Sper să-l iei!winking