| speechless070 a întrebat:

Mi-am luat chiar azi un aparat foto digital Samsung es9 si tipu de la magazin mi-a pus 2 baterii duracell am facut acasa vreo 100 de poze si dupa aia cica nu mai are energie. in cest caz eu trebuie sa-i schimb ateriile? adica de fiecare data cand il folosesc pun alte baterii?

4 răspunsuri:
| MauiNight a răspuns:

Trebuie sa il lasi la incarcat cateva ore, trebuie sa aiba un acumulator.

| speechless070 explică (pentru MauiNight):

Pai nu are

| MauiNight a răspuns (pentru speechless070):

Inseamna ca functioneaza numai pe baterii happy daca vrei, du-l inapoi daca mai ai bonul. Nu sunt bune astea pe baterii vezi si tu, dupa 100 de poze s-au terminat bateriile.

| Kovács_Henrietta_1988 a răspuns:

Exact asa am si eu.si,si eu am patit la fel.dar am fost intrebata cand am achizitionat aparatul daca doresc sa cumpar baterii normale sau reincarcabile, si daca luam reincarcabile atunci trebuia sa imi cumpar si acumulator.eu zic ca daca nu folosesti aparatul prea des poti sa iti cumperi baterii normalehappysi eu acum am cumparat niste baterii duracell ultra.