| Buannkb a întrebat:

Mi am scapat de cateva ori telefonul pe jos iar acum folia de sticla de pe ecran este zgariata, putin, o singura zgarietura dar se vede pe tot ecranul. Nu vreau sa vada parintii pentru ca l am mai spart de atatea ori si am stricat si displayul. Solutii pentru a le face sa nu mai fie vizibe? (Sa se tina cont ca nu sunt pe ecran ci pe folie)
FUNDA!

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Cel mai bine e sa schimbi folia. Mergi la un magazin de telefoane si le spui ca doresti sa-ti schimbi folia, iar ei vor face asta pe loc si este ieftin, de asemenea.

| snzpaul a răspuns:

Schimbă folia, e cea mai simplă și sigură variantă, dacă mai cade vreodată e predispus la spargerea display-ului, așa cu o folie nouă e mai protectivă.

| Buannkb explică (pentru snzpaul):

Am facut ceva mai simplu. Am dat cu pasta de dinti pe ecran si acum nu mai are nimic