| Roxana0606 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa si l-am uscat,i-am scos bateria, cartela, se deschide (desi cam greu ) dar inca mai are pete pe ecran si presupun ca mai are apa in el pentru ca nu merge nici touch-ul.
Ce as putea sa ii fac sa se usuce complet?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu face prostia sa il usuci cu feonul ca faci mult mai rau. Cea mai buna varianta este sa il duci la service si sa il desfaca si sa il curete bine sau poti incerca sa il lasi in orez dar daca deja l-ai deschis e posibil sa nu mai functioneze faza cu orezul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l in orez 12-24ore! Si incearca sa il usuci cu feonul. La partea cu feonul nu sunt 100% sigura, insa am auzit undeva..eu as incerca.