| ralucaralu a întrebat:

Mi-am tot imaginat cum va fi prima zi de liceu, incat mi-e frica sa nu fie exact invers.Am mari emotii si nu stiu ce sa fac, mi-e frica sa nu fiu dezamagita. Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Chiar daca o sa fii dezamagita prima data de colegi/ profesori, cu timpul te vei obisnui si vei vedea ca la liceu e frumos.

| Helvete a răspuns:

Ori o sa fi foarte incantata, ori extrem de dezamagita. Eu zic ca nu pentru toti liceul poate fi cea mai frumoasa perioada. Depinde si de persoana si de colegii cu care nimereste in clasa. Daca esti o fire sociabila si reusesti sa-ti faci prieteni usor, o sa fie o perioada frumoasa, intr-adevar. Dar daca esti ceva mai diferita, mai putin sociabila sau chiar deloc si nu prea gasesti pe cineva care sa aiba ceva in comun cu tine si cu care sa te intelegi, o sa fie cam nasol. Oricum, dupa vreo luna-doua iti dai seama daca iti place sau nu. Eu sper sa ai parte de o perioada frumoasawinking.

| Mihaic93 a răspuns:

Prima zi de liceu, galagie multa, stat in picioare. Oricum, cei mai frumosi ani!

| BigV a răspuns:

Trebuie sa fii foarte prietenoasa. Imi aduc aminte ca in prima zi de liceu deja ma imprietenisem cu jumatate de clasa. Iti va placea cu siguranta, doar e cea mai frumoasa perioada din viata cuiva, nu?

| Aniita a răspuns:

O sa fie foarte frumos. in prima zi de liceu toata lumea are emotii si nimeni n-o sa se poarte urat, din contra o sa legi multe prietenii. sa te bucuri din plin de cei mai frumosi ani! te pup :*

| deyu10 a răspuns:

Pai si la mine in 13 septembrie este tot prima zi de liceu si eu chiar nu ma gandesc cum va fi. Iti recomand sa nu te mai gandesti nici u si sa astepti. Succes!happy

| best4ever a răspuns:

Sa nu iti fie frica...Liceul este cea mai frumoasa perioada...

| neeko a răspuns:

Si la mine o sa fie prma zi de liceu...si eu sunt putin speriata pentru ca ma duc la un liceu la oras, unde nu cunosc lumea... dar de abia astept sa-mi vad colegii:X

| neeko a răspuns:

Buna! si la mine o sa fie prima zi de liceu.si mie imi este putin teama, pentru ca ma duc la un liceu departe de casa, in oras, unde nu prea cunosc pe nimeni. dar eu macar ma duc cu o prietena.si in plus.ma gandesc cati noi prieteni o sa am.si de abia astept sa-mi vad colegii...:X