| MirceaDimaGD a întrebat:

Mi-ar placea sa invit cat mai multi liceeni la un atelier de Design de Jocuri si nu stiu unde i-as putea contacta pe cei interesati.
Voi ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești iehovist?
Lași un anunț și cei interesați vin singuri.

| MirceaDimaGD explică (pentru anonim_4396):

Ce inseamna iehovist? happy
Pai asta era intrebarea, unde sa pun un anunt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MirceaDimaGD):

Să mă ierți. Deseori încurc "cum" cu "unde".
Lipești afișe în tot orașul/liceul. Mai sunt și forumurile cu gameri nu trecuți de 13... dacă vrei să încerci.

| MirceaDimaGD explică (pentru anonim_4396):

Multumesc Efzy.
Incercam sa gasesc niste raspunsuri mai directe. Daca caut pe google ("forum gaming") e multa munca sa filtrez ceea ce e relevant. Oameni din aceasta comunitate cred ca au deja raspunsul pentru mine happy

| MirceaDimaGD explică (pentru anonim_4396):

Vad ca esti membru activ pe TPU, cred ca mi-ar putea ajuta experienta ta si mi-ai putea un raspuns valoros la o intrebare.
Cm ar trebui sa fomrulez o intrebare si in ce parte a site-ului TPU astfel incat in final liceenii de pe TPU sa fie interesati sa sa participe la un atelier de Game design (boardgames)?

| Tocana_Ana-maria_1979 a răspuns:

Fa o postare pe facebook si da-i sharehappy

| MirceaDimaGD explică (pentru Tocana_Ana-maria_1979):

Multumesc Ana-Maria.

Postatul pe Facebook ar merge daca prietenii mei ar fi liceeni, ceea ce nu se aplica. happy
Vroiam sa aflu de comunitati unde vorbesc adolescentii. De exemplu pe TPU sunt foarte multi dar nu stiu in ce mod as putea promova ceva ce u consider valoros si care probabil ca ar incalca termenii TPU fiind considera publicitate happy