| Celentano1 a întrebat:

Mi-as dori sa plec in strainatate la munca, DAR nu am nici o cunostinta de genul asta. Ce sfaturi imi dati? ( eu as vrea sa plec cu anunturile astea de pe net, credeti ca sunt sigure,? a mai incercat cineva) sad crying

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca te orientezi dupa EURES poti pleca in siguranta, unica firma online avand legatura cu agentiile internationale care ofera locuri de munca.

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Is unele anunturi sigure dar altele nu. Dar ca sa poti luca in strainatate trebuie sa ai macar pe cineva acolo unde sa locuiesti sa nu stai in chirie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grijă pentru că o persoană din familia mea a încercat să plece cu o "firmă", a dat un avans şi nu a mai plecat niciodată. Multe alte persoane au luat "ţepe" de genul dacă te uiţi atent pe net.Ei fac chestia asta legal pentru că îţi dau un contract pe care ar trebui să îl citeşti foarte atent...şi din care reiese că ei doar încearcă să-ţi gasească un loc de muncă...Nu da nicodată nici un ban înainte.Eures am auzit că e singura firmă serioasă.

| Celentano1 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut cateva anunturi de genul asta si pe mercador., care nu cer un comision in avans! Crezi ca sunt TEPEE!