| Anonim1225 a întrebat:

Mi-au aparut recent doua bube una langa alta pe penis si sunt putin ridicate in sus, nu stiu chiar cum sa explic. Este ceva anormal pentru ca mie mi se par foarte ciudate. Va rog daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscător. Apropo, am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Sfatu meu e sa mergi la un medic nu sta pot apărea complicații. Daca ai făcut Ceva cu cineva sa nu fi luat ceva și daca nu tot trebuie sa mergi la doctor si îți va spune de la ce nu îți face nimic doar se uita si îți zice de la ce or apărut.

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Mergi la un dermatolog competent.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Mergi la doctor cu parintii.Intreabal le tatal tau. Poate a avut si el.Dar cel mai bine e sa mergi la doctor.Ala de familie.Ca stie el unde sa iti dea trimitere.

| Anonim1225 explică:

Multumesc celor care mi-ati raspuns dar am rezolvat problema. M-am spalat mai intens de fiecare data cand faceam baie si se pare a functionat, iar bubele au disparut chiar daca de atunci mi-au mai aparut si tot asa, m-am spalat des (nu ca inainte nu m-as fi spalat, dar penisul cum e mai sensibil, nu il spalam cum trebuia) si acum nu m-ai am nicio buba pe penis.
Dar cred ca acum am o problema mult mai grava....si sunt chiar speriat. Deci cand imi trag putin pielea jos si imi iasa capul preputului, acolo am ceva alb, habar nu am ce naiba o fi chestia aia ca ii si legata si ii ca o coaja ceva dar isi si bucati rupte pe care le poti scoate asa micute dar cu cat tragi pielea mai mult cu atat se poate vedea ca cu cat e mai adanc cu atat e mai multya chestie de aia si imi e foarte frica sa nu fie ceva grav.