| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-au stricat castile Sennheiser pe care le aveam si nu s-au putat repara. Le luasem de Black Friday la 50% reducere, iar acum sunt nevoit sa iau altele la pret normal. As vrea sa incerc Skullcandy, are un amic casti in-ear de la skull candy si se aud foarte tare si destul de clar, dar nu stiu exact ce model sunt. Seamana izbitor de mult cu acestea (difera doar culoarea, dar fiind de la aceeasi firma imi inchipui ca seamana toate intre ele): http://www.pcgarage.ro/casti/skullcandy/in-ear-mic-inkd- 20-black-red/. Ce spuneti, sunt ok castile? Imi puteti recomanda altele? As vrea sa cheltuiesc intre 100 si 150 de lei (sau maxim 200 daca sunt extrem de bune si rezistente).

13 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Am uitat sa precizez ca vreau sa le folosesc predominand pentru a asculta muzica, nu m-ar deranja daca ar fi over-ear, dar n-as vrea sa fie nici imense ca cele de gaming, deoarece sunt inestetice.

| ionutyoyo a răspuns:

Salut,eu in general ascult foarte mult muzica la casti, am tot felul de casti si sunt 2 modele de care sunt foarte multumit
1.Nokia WH-208, sunt foarte foarte bune si nu cred ca sunt mai scumpe de 150 ron numai tin minte cat dadusem pe ele (ti le recomand si sunt mult mai bune decat modelul de casti din linckul tau, are fratimiu si nu mau impresionat)
2. cele de la beats ..astea sunt mai scumpe dar merita

| aXy99 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Am ascultat muzica la 2 modele de casti beats si nu am fost impresionat deloc. http://www.pcgarage.ro/casti/skullcandy/in-ear-mic-dime-coral-floral/ Castile astea (pe care as vrea sa le iau, dar nu imi place modelul) se aud mai bine decat beatsurile. (in opinia mea)

| ionutyoyo a răspuns (pentru aXy99):

Ma faci curios.iau si eu o pereche sper sa se merite

| aXy99 a răspuns (pentru ionutyoyo):

As vrea si eu o pereche dintr-acelea, dar nu stiu ce sa spun in legatura cu modelul, culorile. Am gasit alte modele, dar erau cu 75 de lei mai scumpelaughing

| ionutyoyo a răspuns (pentru aXy99):

Da pai ma uitam si eu laughing cu flori..nush..as parea cam dubios laughing nici Nokia WH-208 nu iti plac?

| aXy99 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Au ceva ce nu imi plac. Ori aspectul, ori firul care pare fragillaughing

| ionutyoyo a răspuns (pentru aXy99):

laughing am 2 perechi, o pereche le-am bagat la masina de spalat fara sa vreau, cand le-am scos erau ca noi se aud ca inainte sa le bag la masina laughing iar cea lanta pereche a patit-o mai rau dar tot merg, din Bacau pana la Constanta o casca statea in masina iar cealalta o facea pe super-man afara laughing) si nu mi.am dat seama decat cand am ajuns laughing) crede-ma laughing sunt exact ca inainte sa. zboare pe afara laughing mai crezi ca sunt fragile? laughing

| aXy99 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Eh, te cred, dar peripetiile tale sunt diferite de viziunile melerolling on the floor
TOATE castile pe care le-am avut au avut probleme cu firul...ori era prea subtire ori nu stiu. Dupa putin timp de la folosire observam ca nu se mai aud cum trebuie ori se auzea doar o casca. Apoi nu mai functionau deloc.

| NOTevenClose a răspuns:

SkullCandy sunt foarte bune. Bass puternic, sunet minunat. Am avut in-ear, iar iubitul meu are over-ear. Se aude perfect, in special care vrei sa le folosesti pentru gaming. (el pentru asta le-a luat).
Daca nu, cele de la Sony sau Canyon sunt foarte bune de asemenea.

| NOTevenClose a răspuns:

El are de astea:
http://www.amazon.com/Skullcandy-Uprock-Headphones-Lime-Light/dp/B00JFGMY2M

Iar ale mele erau asa:
http://www.amazon.com/......ref=sr_1_8 s=electronics&ie=UTF8&qid=1455868369&sr=1-8&keywords=skullcandy+blue+in+ear

Firul este bunicel de asemenea.

| Čïůđáťå a răspuns:

Sunt foarte calitative din punct de vedere al calității sunetului, dar rezistente nu sunt chiar asa rezistente. Mi-am cumpărat o pereche de skullcandy-uri cu vreo 140 de lei, whatever, si cum aveam căștile băgate în telefon, o colega s-a agățat de fir, și nu a tras chiar asa de tare, adică am avut o pereche de Sony mai demult pe care le-am torturat mult mai rău și nu s-au stricat, insa acestea, nu au mai făcut contact, deoarece s-a rupt un fir... Mrg acum depinde cat de mult știi sa ai grija de elelaughing)) eu nu sunt cea mai grijulie persoana, dar m-am ofticat foarte tare, ca nici măcar nu le-am folosit foarte mult :/

| aXy99 a răspuns (pentru Čïůđáťå):

Asa mi-am stricat TOATE perechile de casti. Aici mai intervine si norocul, daca tragi nasol de fir se poate rupe si nu mai face contact. Ideea e ca n-ai de unde sa stii cat de rau ai tras de ellaughing