| anonim_4396 a întrebat:

Ne gandim sa facem o excursie cu scoala dar trebuie sa venim cu idei. unde am putea face? la bran am fost, la peles am fost, la sibiu am fost, in delta am fost, la sighisoara am fost, la bucuresti am fost

ps:st din valcea

7 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

In Maramures e foarte frumos, La Cluj (La gradina botanica)
Cheile Bicazului, Lacul Rosu(In judetul Neamt)
Lacul Sf Ana, Rarau, Brasov (un oras superb)
Puteti vizita salinele: Praid, Cacica, Slanic Prahova, etc.
http://www.obiective-turistice.ro/index.php

| arysa a răspuns:

Delta Dunarii, Babele, Sfinxul

| sissi a răspuns:

Puteti merge in baile felix, iar de acolo puteti vizita alte locuri din bihor

| soricica a răspuns:

Hai la Iasi, acolo merg si eu in excursie pe 28 luna asta. Poate ne intalnim pe acolosmugsmug
Bye:*

| laura_9178 a răspuns:

La iasi e frumos, sunt diferite manastiri...

| Barbie_9607 a răspuns:

Puteti merge la pesterea ursilor sau la manastirea cozia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dac esti din valcea "si eu sunt din valcea " ati putea vizita salina