| David7722klmn a întrebat:

Ne spunem "Love you" si de astea,ne alintat, ne intelegem foarte bine, vorbim des dar am avut o discuție serioasă și mi-a spus ca nu putem fi împreună pentru ca ii e frica sa fie rănită si daca e sa fie va fi, ce fac? Va rog frumos

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. nu i-ai dovedit suficient că ești de încredere
2. e doar vrăjală și nu te place

| sierra1 a răspuns:

"a spus ca nu putem fi împreună pentru ca ii e frica sa fie rănită si daca e sa fie va fi, ce fac?"

pe bune, las-o baltă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zic să o lași să vorbească ce vrea, dar întâlnește-te cu ea.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a refuzat atunci las-o în pace, nu te ruga de nimeni.
E problema ei dacă trăiește cu frică.

| Nemessys a răspuns:

Vorbești cu o persoana care în trecut a avut parte de o experienta neplăcuta cu un alt bărbat.
Ce poți sa faci? Este fix alegerea ta dacă merita sau nu sa îți mai bati capul cu ea. Eu unul as lasa o încet încet balta. Pentru ca din moment ce ți a zis asta e clar ca nu a trecut de tot peste fosta relație și nu am de gând sa ma complic sau sa am eu de suferit din cauza asta. Ar fi posibil ca după aia sa devina foarte posesiva, geloasa și nu am chef de asa ceva. Îți trimite mesaje cu love you și chestii de genu dar la o relație zice nu. Ma jur, ca e ca și cum ai conduce o mașină si ai apasa accelerația ( love you) și frâna în același timp ( nu vreau sa întru într o relație). Plus ca pare ușor instabila emoțional și nehotarata, lucru care la fel, mie nu îmi place deloc la o femeie și nu mi as bate capul cu asa ceva. În plus. Nu am eu timpul și răbdarea necesara încât sa o aștept pe ea pana este hotărâtă și prinde curaj, ca lucrul asta poate dura și un an întreg. Și în plus. Vrea ea relație cu tine? Ți a zis ea lucrul asta? Nu. Deci erau șansele ca tu sa aștepți luni de zile ca într un final sa primești. Nimic. Crede ma ca ea dacă te ar fi vrut cu adevarat o relație cu tine ar fi început deja dar e clar ca nu vrea. Te cam tine într un friend zone și,, pe așteptare " în sensul ca nu te folosește acum ci o sa te încerce mai târziu. Nu as vrea sa zic asta de ea dar sa știi de la mine ca sunt femei care vorbesc cu 10 băieți deodată și nu i nimic greșit în asta. Apoi toți dintre ei se trezesc ca vor relație. Pe 3 dintre ei ii refuza, rămân 7. Nu i poate lua pe 7 deodată dar nici sa ii piardă, asa ca ii ia pe rand. Începe cu unul și pe ceilalți 6 ii tine,, în asteptare " cu texte de genu : nu știu ce sa zic, nu e momentu, nu sunt pregătită, hai sa mai asteptam. Și bineînțeles ca acei beta, adică cățelușii aia stau după ea și după curul ei pana este ea,, ready to go" pentru ca este,, speciala ". Don t do the same mistake. Păstrează o, încearcă, fa ceva, dar nu fi un cățeluș și pana se hotărăște ea, tu mai fa ceva. Du te, cunoaște femei noi, distrează te.

| Trustmotorcy a răspuns:

Cred că cel mai bun lucru pentru voi în momentul acesta este să nu pierdeți legătura din cauza unei temeri absurde.

Cu siguranță este inevitabil să nu pătrundă în eșec la un moment dat, fie din cauza ta sau a altui băiat. Sfatul meu este să nu renunți dacă îți dorești cu adevărat să fie prietena ta. Îmi dau seama că sunteți probabil adolescenți, iar fata respectivă nu știe atât de mult ce-și dorește de la viață.

Ce consider că este în regulă să faci acum, este să oferi spațiu atât cât este necesar, să nu începi să ceri atenție, să nu o faci să se creadă vinovată pentru o eventuală răcire dintre voi. Încearcă să-i fii alături chiar dacă pare că ea se schimbă, va aprecia la un moment dat sprijinul tău.

| Littledoctor26 a răspuns:

Cred ca daca tii cu adevarat la ea si iti doresti sa fiti impreuna o sa insisti pana cand va avea incredere in tine si va accepta. Daca te plictisesti si stii ca iti fug ochii dupa alte fete, mai bine las-o in pace, n-o rani si nu-ti bate joc de sufletul ei, fiindca ai putea fi si tu pus in aceasta situatie. Bafta! happy