| Stefan23125 a întrebat:

Neața! Am 14 ani, de o saptamana o fata cand ma vede sau mai bine zis mereu ca vine dupa mine da semne ca ii place de mine dar cand o intreb nu spune nimic. Ce sa fac ca se tine mereu dupa mine si se baga in seama si cand o intreb nu raspunde?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil astepta ca si tu sa ii dai dai niste semne, sa ii,, raspunzi" cum ar veni.
Cineva mi-a zis odata:,, cea mai proasta miscare e sa-i spui ca o placi unei persoane care nu esti sigur/ă ca te place inapoi".
Nu sunt complet de acord cu aceasta replica, dar si eu as proceda la fel. Nu i-as spune ca o plac unei persoane care nu e evident ca ma place inapoi.
I-as da semne ca il plac, dar nu as recunoaste. Doar ca semnele ar fi ceva mai discrete, nu chiar asa ca cele din intrebarea ta.
Probabil asteapta ca tu sa faci primul pas. Nu vrea sa para disperata in ochii tai. Nu vrea sa isi strice orgoliul. Deci ar cam trebui sa faci tu primul pas, sigur asta asteapta. Iar daca nu o placi sa ii dai semne clare ca nu e asa.