| educatie2021 a întrebat:

Neata! Daca imi instalez pe calculator Win XP fara SP si apoi iau SP2 de pe net poate sa mearga greu... mie imi merge greu netu chiar daca downloadez cu 5 mb.Joc wow si imi face lag MAREEEEEEE in fiecare zi...pe Win 7 nu-mi facea. Funda pentru cei ce stiu cum sa rezolve problema sau pentru cei ce stiu daca e din cauza Win

Răspuns Câştigător
| ina25bin a răspuns:

Nu cred ca "win" e de vina.chiar dc instalezi xp apoi instalezi separat sp2/3 e la fel.trebuie sa fie si configurat bine ca sa mearga "uns". verifica memoria, hdd.si din cand in cand mai fa curatenie in pc-la propriu...o mare problema a pc e-praful care se depune pe cooler si pe racitorul procesorului ingreunand astfel buna activitate. daca ai un desktop e bine ca el safie prevazut si cu 2 coolere.una pentru admisie si una pentru evacuarea aerului din pc.nu uita o buna aeratie creste viteza de calcul a unui pc.deci reinstaleaza windowsul de la 0. cauta pe site driverele actualizate pentru chipset, grafica, audio etc.instaleaza doar strictul necesar.
be happy