| Zet_Robert_1997 a întrebat:

Neata! Vorbesc cu o fata de vreo 2 luni, si imi place de ea, si ei ii place de mine, doar ca problema e ca nu vrea relatie. Si o inteleg, dar pur si simplu nu stiu de ce am o stare super naspa! Pentru ca ne vorbim ca si cum am fi intr-o relatie, ne cunoastem destul de bine, si daca avem probleme apelam la celalat. Nici nu stiu de vreau sa am o relatie, pur si simplu! Si nu stiu ce sa fac ca sa scap de chestia asta, am incercat sa fac versuri(pentru ca fac versuri) dar tinand cont ca e 1 jumate noaptea. nici creierul nu-mi funtioneaza, ce sa fac? Ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si de ce ma rog nu vrea relatie? laughing) Asta e un pretext stupid daca n-are un motiv serios, daca voia sa fie cu tine si te voia, facea cumva sa fiti impreuna, probabil flirteaza cu tine din plictiseala sau cine stie

| Andreeush a răspuns:

Între voi este o relație de prietenie, poate tu vrei ceva mai mult dar ea nu.
Ar trebui să te obișnuiești cu ideea că nu poți să fii într-o relație cu ea.
Rămâne-ți prieteni, o să îți găsești pe altcineva cu care să fii. Mai sunt și alte fete.

| OldSoul a răspuns:

Ei bine, problema ta e oarecum urmatoarea:
Depui eforturi ca si cum ai fi intr-o relatie, ii esti alaturi, vorbiti, va ajutati, insa nu ai beneficiile unei relatii, si din aceasta cauza ai starea aceasta proasta pe care o ai.
Un sfat, nu as vrea sa-ti dau, insa, cred ca ar fi mai bine sa renunti la fata respectiva, daca tu o placi si continui a vorbesti cu ea, cel mai probabil, vei suferii in continuare, sau, vei ajunge sa faci in mod inconstient ceea ce ti-am zis eu, adic, sa te distantezi de ea.

| Csander a răspuns:

Daca nici nu stii de ce vrei sa ai o relatie, atunci nu vrei sa ai o relatie. Probabil e vorba de atractie fizica foarte mare si probabil va intelegeti bine.
Daca totul era cum ai zis tu, ca te place si va intelegeti siper bine, oricat nu ar vrea ea relatie, la un momentdat o sa vrea pentru ca nimeni n-ar fufi de ceva placut, dar probabil asteapta pe altcineva si esti tinut ca o rezerva, ca sa zic asa.
Am observat ca lumea a inceput in ultimii ani sa aiba "rezerve".