| alessia a întrebat:

Neatsa! Care stie la ce se refera expresia "domina ca sa nu fii dominat ".raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Domina ca sa nu fii dominat se refera ca mereu tu ca persoana trebuie sa domini sa nu lasi pe nimeni sa fie mai presus ca tine sa te umileasca ceva de genul de aia zice domina ca sa nu fi dominat mereu tu sa fi mai presus sa ai ultimul cuvant sa nu domine altuwinking la asta se refera big grin funda big grin?

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Fii tu sefa ca sa nu fie altcineva seful/sefa ta happy Ceva de genul... Sa fii impunatoare ca sa nu fii condusa de altii.

| ღClauuღ a răspuns:

Adica fi tu mai presus decat altii ca sa nu fie altii mai presus decat tine. Sper ca ai inteles. Fundita?:X puppy dog eyes smug

| Tooooo a răspuns:

SA fi tu sef peste tot ca sa nu fie altii peste tine

| Hallie a răspuns:

Impune-te in fata altora ca sa nu fii carpa lor de sters pe jos.

| HelterSkelter a răspuns:

Se refera la faptul ca trebuie sa cuceresti si sa manipulezi oamenii si lucruruile de langa tine ca sa nu ajungi sa fii dominat de altii sau sa fii dependent de anumite lucruri.