| Skinnyman a întrebat:

Niste metode de crestere mai rapida a parului?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Parul nostru creste de la 12 la 15 centimetri in fiecare an. Retetele pentru cresterea rapida a parului au de fapt rolul de a favoriza cresterea normala si sanatoasa a acestuia. Tratamentele pentru cresterea parului au ca scop intarirea radacinii si evitarea fragilitatii firului de par. Un scalp sanatos si curat este un mediu favorizant pentru cresterea normala a parului.
- Un deficit de vitamine ar fi o mare problema. Cauta la farmacii vitaminele A, B, C, E si Zn. Rezultatele nu vor intarzia sa apara.
- Periaza-ti bine parul. Periatul cu o perie lata si captusita stimuleaza circulatia sangelui. Repeta acest lucru dimineata si seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!
- Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara.
- Uleiul de ricin sau de masline sunt remediile naturale perfecte pentru parul deteriorat. Ajuta la mentinerea sanatatii scalpului, si se recomanda aplicarea lor seara, dupa o incalzire prealabila, si clatirea parului dimineata, dupa ce l-ai lasat sa actioneze intreaga noapte.
- Mastile cu Henna incolora (se gaseste la farmacii si in magazine cu produse naturiste) intaresc firul de par si il fac mai gros, mai rezistent, mai sanatos.
- Expunerile masive la soare contribuie la fragilitatea firului de par, la fel si praful, la care te expui in fiecare zi, si obiceiul de a-ti trece frecvent mana prin par, este foarte daunator.
- Ceaiul verde este si el un remediu eficient impotriva caderilor parului. Bea trei cani de ceai verde zilnic, pentru mai multe luni, iar in timp vei vedea, cum parul isi recapata sanatatea si stralucirea.
- Otetul poate fi folosit si el pentru stimularea cresterii parului. Asigura o buna circulatie a sangelui la nivelul scalpului si mentine sub control cantitatea de sebum, care impiedica cresterea normala si sanatoasa a firului de par.
- Evita cafeaua, alcoolul si tigarile. Somnul de noapte este si el foarte important.
Nu intrerupe tratamentul dupa primele efecte, ci continua pana la sase luni (cel putin). Vei avea un par sanatos, bogat, rezistent si stralucitor. Succes! Numai bine!

4 răspunsuri:
| yasemin a răspuns:

Ulei de ricin garantat sau cum ti-ar spune bunica mea laughing dupa fiecare spalare iti prinzi parul in coada, te tragi de ea si spui:parul fetei cat al iepei si al iepei cat al fetei tongue nu stiu daca asta functioneaza insa uleiul de ricin este foarte bunwinking

| xxxxxxxx a răspuns:

Te speli cu sampon de de urzica sau prinzi parul in coada strans(te tragi de par, te scarmeni laughing )

| Skinnyman explică:

Aaa.frumos,numa' ca's baiat si nu am probleme cu caderea parului, intrebam doar daca exista o metoda de a accelera putin cresterea parului.

| Dia_9593 a răspuns:

Incearca sa folosesti cat mai putine produse de par gen:spuma, gel, tratamente, etc. sa te speli pe cap de 3 ori pe saptamana e de ajuns