| raz0000001 a întrebat:

Niste sfaturi utile? Mâine știți, școală, eu a 9 a... Nu îmi place deloc sa întâlnesc oameni noi, de fapt îmi place dar prima data e super inconfortabil și awkwaaaard, și nu stiu ce sa zic și sunt foarte agitat și de abia aștept să plec acasă, și nu vreau sa par un fițos enervant că mie chiar îmi place să comunic cu lumea daaa aaaaah, nu stiu sa am o conversație.

Răspuns Apreciat de Editori
| Patiella a răspuns:

Te înțeleg. In primul rand, nu trebuie sa-ti pese de ceea ce cred alții, ai incredere in tine (asta e cel mai important), incearca sa comunici, (stiu ca e greu, dar gandeste-te ca mai sunt copii ca tine si daca incerci nu se intampla nimic, probabil ca daca aveti acelasi mod de gandire, se vor lega prietenii frumoase?) si cel mai important lasa emotiile deoparte.
Daca o sa intalnesti colegi rautaciosi, nu-i baga in seama. Fii tu!
BE THE BEST VERSION OF YOU!
Bafta!

1 răspuns:
| KeopsJr a răspuns:

Cel mai bine ar fi in primul rand sa le analizezi comportamentul, adica sunt elevi cu comportament mai violent care iti vad slabiciunile si te considera un,, fraier'', cel mai important e sa iti gasesti elevi cu interese comune, pentru daca ai sa fii singur, toti se vor lua de tine, am patit-o trec a 11-a si regret ca nu am multi prieteni si ca sunt singur...