| Diddy a întrebat:

Niste statusuri. Nu de dragoste...
Despre viata, prieteni. :-x
Cele mai faine funda.

Răspuns Câştigător
| zuzic_2137 a răspuns:

Uite cateva:
Scarbytha`de`falsa`compatimireoh go on Continuatsi `sa `fitsi `fraieri` ca` o `faceti `bine;""
N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat. M-ai facut sa plang prea des, am renuntat. N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut, o data cu gandul ca mai demult te-am avut.""

→ Am sa fiu langa tine in problemele care vin Caci ai nevoie de mine, de dragoste si-afectiune Nu de bogatani, de minciuni si de fictiune ♥"]
Baieti ca tine gasesc peste tot, poti sa pleci ma doare`n cot.Hai bye-bye. Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine.laughing"

"E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.love struck"

am prea multe defecte.in fata idioatelor.care se cred perfecte."

Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele!winkingiti plac tendintele, iubesti fetitele. Fraiere se plateste scump prostia si fitele!laughing"

Greu, Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe.Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva.Uita`te La Tine

Daca ma port frumos cu tine nu inseamna ca te iubesc, ma interesezi sau te plac, inseamna ca stiu sa ma port!\

Nici nu trebuie sa intelegi! Eu am trecut pestewinking.Fa si tu la fel! `:-x

Daca mama nu ne-a faCut surOri.a stiut de ce!? pentru ca Dumnezu ne-a faCut prietene bune [love struck]Prieteniia leaga amintirii!

Sunt absolut sigur că e prea devreme să înţeleagă,
Fiindcă e la vârsta la care nu ştie ce să aleagă
E comfuz, fiindca toţi tovarăşii lui golănesc
Şi dacă nu face la fel, şi ei sigur îl gonesc

Unii dau din umeri, dar alţi ştiu.Că dacă nu pleacă azi maine-i prea târziu,. Unii-s hotărâţi să plece, să facă pasu’Findcă mai târziu sigur o să sune ceasul’. Dacă ai rămas cumva singur si e pustiu.Da-ţi seama singur că e prea târziu

Cu ajutorul ei am devenit cine sunt acum! happy.De fiecare data mi-a aratat drumul cel bun big grin. Tu pentru mine esti inger pazitor, fata! love struck. Ma aperi, ma rasfeti, de fïecare data! [ T ador puppy dog eyes]"

Caci nu poti sa cazi cand Ti pe Cineva de mana

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Asta-i pentru mine, asta-i pentru ai mei.Nu o sa le zic numele ca se stiu ei. love struck

Asta-i pentru noi.Pentru noptile pierdute,pentru sticlele golite in cateva minute.

Nu e normal, azi ai zambet artificial. desi esti tanar te gandesti la final. oh go on

Poate intr-o alta viata ne vom aminti. Poate intr-o alta viata...vom mai fi iar copii. happy

S-au schimbat prea multe in viata mea, va jur intruna.Dar parca pleaca norii cand apari ei, se calmeaza furtuna. love struck

Dansez cu pozele vechi, incepe sa mi se faca dor.De cum eram cand eram copil atunci credeam ca pot sa zbor.

Hei, hei, trezirea, buna dimineata! A venit inevitabilul, da piept in piept cu viata.

Vei fi tu, dar stii tu timpul stinge lumina.Asa ca fii tu, zambeste, pana cade cortina.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.

Ca orice poveste are si sfarsit intr-un tarziu.Sa lupt singur, sincer nu prea mai stiu.

Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu mai e deloc asa.

I'm gonna leave the day behind cause I'm gonna have a real good time. smug

I can't stop cause I'm having too much fun.

| No a răspuns:

Cel mai bun prieten e ca un trifoi cu patru foi : greu de gasit, dar norocos daca il ai! happy
Viata seamana cu o poveste, dar ceea ce important nu e lungimea ei, ci valoarea ei.

:X

| Diddy explică:

Nu stiu de ce, dar la raspunsurile alea mai lungi nu pot da funda. straight face
Va multumesc pentru statusuri. Va dau vot. love struck

| Diddy explică:

Gabryelita, daca poti lasa un reply aici, sa-ti dau funda pe ala.

| MyYLife a răspuns:

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Si ce daca ma port ca un copil? tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros. Te voi aprecia mai mult.

Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa `. noi intr-o zii ne vom reveDeea`! Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa `!

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data; x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce? Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana? Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca oricine...ea, intr-un sfarsit, tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat? cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

19.•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente! O sa rad, O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uita. Vei ramane Special iN viata mea:*•o°"

24.Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

"Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine"

"Eu iti spun tu nu intelegi [] Tu vrei sa ramai Eu vreau sa pleci [] Nu`ti vine sa crezi ca s`a terminat?! Ai fost doar un capriciu.Si ti-am demonstrat []!""

Te minti si acum,ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, asta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie. Sincer, n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie.

Nu O laSa Sa pleCe. e sinGura care` te inteLege. iubeste`O, fa`O Sa uiTe ca ai fost reCe!

Acum vad. prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap.

Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Asha ca nu plange, revino`ti in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine,In fine!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine!

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu

Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da,poate te-a iubit candva.[ ]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acum nu ai vrut-o.[ ].ai vrut pe altcineva.[ ].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X]. nici nu se mai uita in directia ta[ ]

o vezi? nu e trista,chiar deloc,zambeste suav, are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

# Nu te Supara daca l'ai vazut Cu vreuna Vreodata.la draq fata u esti cea M'ai Importanta

D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase. Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •

Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"

Copilu` din mine se tine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

"Dar n-are sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Ar trebui sa stii mai clar ce vrei, el are de pierdut tu esti OK

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

sunt amestecate de toate felurile funda:X?

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa