| TicTacUser a întrebat:

Noi cei cu ochelari.de ce suntem jigniti mereu? cum facem sa nu ne mai jigneasca altii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca toti cei care poarta ochelari sunt jigniti si nici ca sunt jigniti mereu. Port ochelari de 20 de ani si pana acum nu am fost jignit. Daca totusi cineva jigneste un purtator de ochelari, doar pentru asta, atunci inseamna ca este un tembel. Numai bine!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si de ce iti pasa ce zic altii? Tipii cu ochelarii in general sunt smart.Suficient de smart sa fie inarmati cu un plici pentru mustele mult prea sacaitoarewinking

Abh
| Abh a răspuns:

Problema asta am avut-o demult, in scoala generala, copiii sunt necopti la minte si cred ca daca rad de cineva sunt mai interesanti. Dupa aceea nu am mai avut probleme de genul asta.

| iuandfto a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce unele persoane ii jignescc pe cei care poarta ochelari. Foarte crud. Am avut un baiat in clasa care radea de alt baiat care purta ochelari. Anul urmator si acel baiat purta ochelari. Nu e bine sa razi de o persoana cu ochelari ca poate intr-o zi ajungi ca ea.

| Dorinel a răspuns:

Daca esti de gasca n'ai treaba, te intelegi bine si cu "raul" si cu "binele" nu'ti zice nimeni nici pss...propia experienta

| lovenotsex a răspuns:

Uite mie nu-mi plac fetele cu ochelari, dar n-am nimic cu aspectul lor.Am prieteni care poarta ochelari si ma inteleg si sunt persoane foarte ok, poate mai pk uneori decat altii "normali". Este o tampenie sa judeci dupa aspect sau daca cineva poarta ochelari, sau are prb la membre, niste idioti cei care vorbesc aiurea, doar sa vbeasca, sa se afle in treaba, poate cei care poarta ochelari is considerati de cei idioti "anormali", dar consider ca cei anormali si pe cei care desconsidera persoanele dupa aspect sau dupa un defect fizic.Mai important este atunci cand ai un defect in gandire, decat la ochi sau mai stiu eu ce.Deci omule stai linistit, acele jigniri care se fac, sunt egale cu 0 sau mai mic de atat.Sunt oameni lipsiti de respect.
bafta!

| Gigiku a răspuns:

Stai linistit. O sa realizezi si tu atunci cand o sa te faci mare ca este un accesoriu de caracter care te va defini prin seriozitate.

| MonkeY a răspuns:

Nu le baga inseama sa fii tuu mai destept ca altii lasale ca ei numa atata stiu sa jigneasca vezi-ti de treba ta si cauta prieteni care te aprecieza cum esti... fundita?

| Drauzy a răspuns:

Nu ii baga in seama... eu unu chiar nu vad nimica amuzant atunci cand te iei de o persoana care are un anumit "defect". lasa-i sa rada in felul lor ca de obicei cei care fac astfel de lucruri duc lipsa de creier... bafta

| beka a răspuns:

Mie imi plac oameni cu ochelari, parca sunt mai inteligenti si seriosilove struck

| frunziss a răspuns:

Este mult mai draguta o persoana cu ochelari dar nu rotunzi si mari ca la babelaughing eu nu am nimic la ochi dar port ochelari cu lentile de sticla fara sa imi afecteze ochii...imi place cum arat

| MalinaH a răspuns:

Pentru ca cei fara se simt norocosi si de acea au tendinta de a-si bate joc de cei cu ochelari. oricum nu trebuie bagati in seama.

| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Pai incearca sa te adaptezi printre ei...infiltreaza'te in gasca lor si pe cei de care nu poti scapa si continua sa te jicneasca nu'i baga in seama