| Crypt a întrebat:

Nu cred ca anul asta voi trece la matematica clasa a 7 crying
Nu pot sa invat incerc nu inteleg parca nu am chef ca stiu ca nu imi intra in cap la istorie am 10 la mate si romana...
Ce sa fac crying maine am lucrare la algebra vreau sa iau macar un 6 sa ma stiu trecut ca la geometrie si teza... imi stiu nota crying Help va implor

2 răspunsuri:
| Zuzzi a răspuns:

Nu stiu.repeta.fa multe exerciti.o sa intelegi ceva sigur.

| ahilles a răspuns:

Sincer nu prea stiu exat ce sfat sa iti dau
bine nici eu nu am fost as la mate doar ca am invatat ca trebuie
la un moment dat am facut meditatii la mate pentru ca in a -8-a se dau examenele la mate, romana
dar daca nu iti sta capul la cea ce faci nu vei reusii niciodata
deci sfatul ii sa inveti definitiile si daca ii cazul tocestele si tu ii spui profei ca niu sti sa faci exercitiile iar ea o sa te intrebe diin formule, definitii iar ea va vedea ca tu stii si itidai silinta si ea te va ajuta (funda? )