| Cristiboss99 a întrebat:

Nu inteleg care este problema unora in legatura cu orientarea sexuala a celorlalti.
Ce e rau in a fi gay?

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Mi se pare o prostie totala sa fii atras de persoane de acelasi sex, dar neah, sa zicem ca e OK. N-am nimic cu oamenii de genul asta care sunt la locul lor. Problema apare atunci cand ei vor sa iasa in evidenta in stanga si in dreapta cu faptul ca sunt homosexuali/lesbiene. Atunci se poate da startul la omorat cu pietre.

| Merilynne a răspuns:

Este doar ciudat, adica inca de pe vremuri era clar ca o femeie sa fie cu un barbat pana sa apara astfel de orientari.

| Paulla a răspuns (pentru Merilynne):

'pana sa apara astfel de orientari.' când crezi tu că au apărut 'aceste orientări'? Existau şi 'pe vremuri', există şi la alte animale, nu numai la om.

| Merilynne a răspuns (pentru Paulla):

Da, dar "pe vremuri" oamenii nu se expuneau asa pe strada.

| Paulla a răspuns (pentru Merilynne):

Asta fiindcă lumea era mult mai intolerantă atunci. Şi oricum, doar fiindcă nu se expuneau nu înseamnă că nu existau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știința evoluează și a demonstrat că e o boală dată de nivelul prea mare de estrogen la bărbați, nicidecum că ar fi posedați de diavol sau alte bălării.

Acești oameni nu trebuie să fie marginalizați și respinși.

Sexul și dragostea sunt subiecte intime, fiecare face ce vrea atâta timp cât nu îi deranjează pe ceilalți. Atâta timp cât sunt oameni utili societății, de ce nu?

Singura problemă ar fi promovarea față de copiii teribiliști care vor să pară cool dacă-s mai diferiți, deși nu au vreo problemă genetică.

Concluzia e: consider că nu are nimic dacă ești gay, doar să nu afișezi peste tot.

| vladelvis a răspuns:

Nici eu n-am nimic impotrivă cu acestia, dar e destul de ciudat sa fi atras de o persoana de acelasi sexwinking Oameni fiind atat de răi vorbesc pe la spate dar este destul de ciudat asta!

| IlincaToma a răspuns:

Inca din cele mai vechi timpuri au existat persoane care au fost atrase de pers de acelasi sex, lumea este ipocrita si nu accepta pe cei care nu sunt ca majoritatea, chiar daca stie ca persoana in speta este asa de la mama natura, asa afost ea setata genetic! Nu e nimic rau in asta, e doar vina societatii!