| 0oPo0 a întrebat:

Nu inteleg de ce toti zic... ai grija daca vrei sa iti faci tatuaj ca poti face cancer de piele si alte prostii...ok dar aia din puscarie sau altii care le fac nu stiu pe unde nu patesc absolut nimic. si nu sunt doar 1-2 sunt o gramada! straight face

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ideea de baza este dezinfectarea aparaturii. Oricum, sa stii ca cei din puscarie provin (in majoritate) din medii care au suferit multe vicisitudini si sunt caliti.

| darrio2007 a răspuns:

De unde poti sti ce boli au ei de la atatea tatuaje? Nici nu cred ca ii intereseaza viata lor.Din moment ce sunt acolo. Sper ca nu te compari cu uscaturile societatii.

| William a răspuns:

Stii tu ca puscariasii nu au cancer!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia din puscarie numai ei stiu cata hepatita si poate chiar hiv au luat prin inchisoare din tatuajele alea. cancerul e ultima lor problema

| Syter a răspuns:

Ba din contră, cei din închisoare au mai mult de pătimit, la ce condiții sunt acolo, și mai ales instrumentele folosite... +de asta, cancerul nu apare pe loc.

| Ravengrudge a răspuns:

Daca vrei un tatuaj, fii atent la persoana care ti-l face. Atata timp cat lucreaza steril, si ai grija de tatuaj in primele 2-3 zile, nu patesti nimic. Eu mi-am facut unul pe ceafa si nu am nimic happy