| Miruna Pavel a întrebat:

Nu m.am sarutat niciodata si vreau sa stiu daca te saruti pentru prima oara cu cineva deja priceput se va simti ca la mine e prima oara? vreau sa stiu mai multe happy mersi.la voi la primul sarut sa simtit? a fost greu sau toata lumea stie sa sarute din prima? mersiii anticipat.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E o senzatie greu de explicat. Simti ca plutesti, simti furnicatori in tot corpul, e o placere aparte. S-a simtit cu adevarat primul sarut si nu numai. Fiecare sarut e ceva special, ceva ce ascunde ori pasiune ori iubire adevarata. Orice ar fi sunt senzatii intense si e ceva special. Pentru mine sarutul e cel mai senzual lucru, lucrul pentru care abia astept sa imi vad iubita.

| Silvia a răspuns:

Sarutul nu este ceva care sa te ingrijoreze.Nu ai de ce sa ai emotii sau sa te gandesti "Daca nu stiu sa sarut?". Nu e deloc asa.Si nimeni nu s-a nascut invatat.Sarutul se simte, e ceva frumos.Trebuie sa fii relaxata, si sa i-l daruiesti unei persoane la care tii, nu chiar oricui.
Eu zis sa nu iti faci griji, mai ales ca fiecare saruta diferit, in propriul stil.

| valy a răspuns:

Ca fata e cel mai usor.lasa-te purtata de val.si baiat o sa faca toata treaba...si nu are cum sa stie nimeni sa sarute din prima.ca nu s-a nascut nimeni invatat sa sarute...etc etc

| Psycho a răspuns:

Primul sarut e foarte important(cel putin pentru mine a fost). nu cred ca se poate simti ca e prima oara.adica...sunt si persoane nu prea bune la sarutat, deci...
cum a spus si vally, trebuie doar sa te lasi purtata de val. tin si eu minte cum eram...cate griji imi faceam...si eu aveam o problema si mai mare:mi se parea scarbos.nu puteam concepe faptul ca altcineva sa-si bage limba la mine-n gura laughing aproape toate colegele mele se sarutasera, iar eu eram aia "intarziata". la zile de nastere, sarbatori si alte zile de astea pe care le petreceam cu colegii, ei jucau tot timpul adevar sau provocare, invarte sticla sau jocuri de genu'. si eu mereu stateam pe margina.sau jucam, dar le spuneam ca fara sarut.pentru ca nu voiam sa primul sarut sa fie dintr-un joc.
asa ca ai grija si tu.ca eu zic ca e destul de important.totusi,e primul sarut.si nu se uita niciodata.de aceea ai grija sa nu fie cu oricine.ca sa ramai cu o amintire placuta. (:

| danielgeo a răspuns:

Stii ce romantic a fost primul meu sarut? am privit-o direct in ochi silly si. si. dau sa o sarut! (yesss!) si si. bate vantu si i se pune parul pe fata, si cine avea parul ei in gura? da. hai gata termina. exact! eu!
a fost ceva romantic. ce sa zic. e usor daca faci ca mine, eu nu as face mare haz din asta happy Just do it!

| Malii a răspuns:

Mirunaaa.love struck...Itsi spun sincer ca nici eu nu stiam sa sarut si imi era frica si chestii de astea. Dar dupa ce am cun un baiat. actualul meu pr...itsi spun ca e asa de usorr.:X.si frumoss.Si stai linistita ca nu cred ca el va simtii ca esti incepatoare.happy. doar daca nu cumvaa dai nas in nas cu el sau te opresti cand iti baga limba in guraaa.laughingin rest, totul e ok.winking. Sper sa reusesti ca nu e greu deloc. te-am :*!