| vaa a întrebat:

Nu ma laud! Am laptop, camera la el si windows 7. E isntalat webu', merge. da' cum fac sa l deschid, sa inregistrez ceva cu el? Pur si simplu nu l gasesc ca program. Mersi de ajutor >big grin

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

„Nu mă laud", da vorba românului... am cu ce mă, am cu cee! laughing
Teoretic ar trebui să fie recunoscut automat, și să se activeze atunci când un program (gen Yahoo Messenger) îl solicită. Pentru a „beneficia" de restul funcțiilor ale acelui web trebuie instalat un soft. Zici că l-ai instalat. Atunci pe desktop ar fi trebuit să ai o pictogramă de unde să poți deschide un program al camerei din care să poți face o mulțime de „trucuri".
O seară bună!

3 răspunsuri:
| oanawww45 a răspuns:

Si eu am acelasi lucru ca si tine!laughing si laptop si web la el si windows 7, webu se deschide automat, nu trebuie sa apesi pe nimic adica de ex:vrei sa-ti activezi webcamul pe mess te duci acolo unde scrie webcam si bagi ok si se aprinde beculetu.

| Broadband a răspuns:

Ce tie cu laptopurile astea balaughing
o fita
si cand te uiti ce preturi gigantice au...

| ConsultantPc a răspuns:

Daca ai driverul instalat cauta in C:\Program files\ folderul cu driverul sau daca nu il gasesti cauta in Start-> Control Pannel->Devices and printers