| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma mai pot opri din plans! Mi-a adus mama de la servici un catel mic acum 2 luni si l-am tinut afara, nu in casa.
Acum 2 zile i.au murit bunicii 2 gaini si a zis ca le-a omorat catelul, dar nu este adevarat! ieri a gasit o gaina din aceia, mica, turceasca cu gatul mancat si a dat vina tot pe catel, eu cred ca le.a mancat soarecii pentru ca avem niste vecini care au casa in constructie si de acolo au venit pe toata strada numai sobolani.
Am o vecina care mai demult si.a lasat cainele ei la noi asta vara si a mancat asta vreo 20 de pui mici si atunci nu a mai facut niciun scandal mamaia,, eu l-am vazut cu ochii mei si mamaia tot zicea ca ii lua pisica, iar eu i-am aratat si fulgii.
Astazi fara sa stiu mi-a dat mamaia catelul pe strada, mi-a spus un baiat pe mess ca a vazut-o si am iesit repede, noroc ca l-am gasit, era sa il calce masinile, cand m-a vazut catelul a venit repede la mine si am inceput sa plang.
Cand am ajuns acasa m-am dus direct la mamaia am facut-o doar nesimtita iar ea mi-a spus ca eu umblu cu baietii ca vorbesc cu ei pe calculator, saracul baiat nu are nici o vina, el doar mi-a zis ca a vazut-o pe mamaia dandu-l afara pe catel.
Cum sa o conving pe mamaia sa il lase pe catel in curte, sa nu il mai pe strada, este asa fara inima, ma enerveaza la culme, urla ca nebuna la mine, ma face in tot felul, ma intreaba ceva si daca ii raspund zice sa numai comentez ca ea m-a crescut straight face.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stai in zona rurala adica sat sau ceva de genul, nu e de la caine, te asigur ca e vreun jder sau ceva de genu', eu un animal in forma de nevastuica care mananca matuva de la gaini. Daca zici ca ai un catel mic, ala nu are forta nici sa rupa un deget mic, ce sa mai zis de gatul undei gaini. Explica-i lu' bunica-ta ca nu e cainele si eventual, prezinta-i si o carte de zoologie.

| Zambete89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stau la tara...multumesc pentru raspuns

| anonim_4396 explică (pentru Zambete89):

Atunci fa cum a zis si YourDreams, baga-i chestii cu Dumnezo, nu stiu ce arhanghel etc, tuturor batranilor li se induioseaza inima cand vad un catel in combinatie cu religia.

| YourDreams a răspuns:

Pai explica-i cu calm situatia. Spune-i ca tu chiar il iubesti pe acest catel si ca nu vrei sa il calce masinile.
Daca nici asa nu te crede, spune-i de Dumnezeu. Ca isi face numai pacate daca arunca asa un catel. O sa inteleaga happy