| Anonim657 a întrebat:

Nu mai am prieteni, familie, iubita.
Mai are vreun rost viața?

Răspuns Câştigător
| TreeOfHeaven a răspuns:

Raspunsul este...DA! Viata este scurta dar frumoasa, toti avem momente placute sau mai putin placute...trebuie doar sa invatam sa avem incredere in noi, si sa mergem mai departe.
Greutatile cu care ne confruntam ne intaresc, si ne definesc.
Nu renunta, ai incredere in tine, si totul va fi bine!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că da, poți să găsești o motivație.
Important e să nu te dai bătut, să lupți pentru ceea ce îți dorești.

| OldSoul a răspuns:

Da, are.
In momentul de fata, nu mai ai ce pierde, e totul sau nimic.
Ar trebui sa "risti" mai mult ca niciodata si poate viata ta va lua o intorsatura pozitiva.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si daca nu ai nu poti sa iti faci?
Vorbesti de parca ai fi singur pe lume laughing

| CaliforniaLA a răspuns:

Bineinteles ca mai are. Orice sfarsit e un nou inceput, si Dumnezeu nu iti da niciodata mai mult decat poti sa duci. Singurul care te poate face fericit esti tu, nu depinde de nimeni altcineva. Fii optimist, orice persoana are si perioade mai rele, dar asta nu inseamna ca va ramane asa constant.