| claudiuflorin a întrebat:

Nu mai are semnal orange? Am un tel lg, si nu mai am semnal la tel. Mentionez ca doar apelul de urgenta merge. nu mai apeluri de urgenta. asa imi apare pe display, am schimbat si cartela tot degeaba nu merge, nu am semnal, am semnal doar apeluri de urgenta, ce se intampla? Nu mai are orange semnal? Multumesc!

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Trebuie sa mergi la service cu el sa il rezolve cu o resoftare!
Este singura solutie...LG-urile sunt sensibile la soft si cedeaza usor!

| claudiuflorin explică:

Mi-am refacut Lg, functioneaza problema nu avea semnal.