| scumbagnascar a întrebat:

Nu mai inteleg nimic, se incepe sau nu scoala pe 8 februarie? in unele parti zic ca sigur da si in altele ca poate da vreau un raspuns concret

Răspuns Câştigător
| Marian7777 a răspuns:

Teoretic da, se începe școala pe 8 Februarie. Acum depinde de cum evoluează pandemia până atunci. Tocmai pe 2 Februarie se face o ședință și vom afla dacă mergem la școală fizic sau nu. Dacă te afli în zonă roșie, clar faci școala online, dacă te afli în zona galbenă se împarte ( cei în an terminal merg și probabil 1-4 ), iar dacă te afli în zonă verde se merge la școală toți cu respectarea regulilor.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un raspuns concret il vei afla de la oficialitati pe 2 februarie aparent. Momentan e doar un plan care poate suferi modificari in functie de cum evolueaza pandemia

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu se stie nimic concret inca, asteptam si o sa vedem.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de care cazuri de covid is in zona ta.

| Sofer a răspuns:

Asa a anunțat domnul președinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este inca oficial. Vedem pe 8.

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Da, scoala se incepe pe 8 februarie. Sunt 3 scenarii. In scenariul rosu merg doar elevii din clasele primare (0-4) la scoala, restul online. In scenariul galben merg doar elevii din clasele primare si clasele terminale( a 8-a, a 12-a si a 13-a, clasa a 13-a exista doar la profilul pedagogic), restul online. Si in cele din urma, scenariul verde in care toti elevii, din toate clasele, merg la scoala si nimeni nu mai e online. Acum depinde de localitate, desigur. Depinde de scenariul in care se va afla localitatea ta. La mine in oras stiu sigur ca nu va fi scenariu verde ca e un oras super mare. Ca sa fie scenariu verde, trebuie ca rata de infectare sa fie sub 1.