| yamarr a întrebat:

Nu mai pot... m-am saturat de viata asta, nimic nu se schimba, doar se face din ce in ce mai naspa, vreau doar sa scap odata sa mor, sa nu mai aud de viata niciodata, cateodata imi pare rau ca m-am nascut si ca sunt ultimul prost, ma urasc foarte mult si sunt foarte dur cu mine, fiindca nu am nimic din ceea ce toti au avut sau au pana la varsta mea. Am 20 de ani si nu am avut niciodata primul sarut, o iubita sau prieteni, nu am ce face cu viata mea, mereu stau si pierd timpul si ma critic foarte mult ca am esuat in viata si ca sunt cel mai mare ratat si ca nu am reusit nimic, altii chiar si mai mici ca mine, au avut o gramada de relatii sau relatii de lunga durata, au faima, banii, prietenii si multa distractie si eu nu am nimic, nu am prieteni, nu am parte de distractie si nu am avut relatie niciodata, viata mea e un esec total, nu mai pot sa o duc asa. Altii au facut atatea pana la 20 de ani si eu nu am reusit nici macar un lucru si pe langa asta mai si sufar de depresie, anxietate si toc (ocd) care imi distrug si mai mult viata, nu sunt in stare de nimic, nici sa ies pana la o terasa sa mananc ceva, nu pot... nici sa dorm nu pot, nici sa mananc, vreau doar sa dorm si sa nu ma mai trezesc niciodata. Nu am nimic in mine sunt gol, nu am motivatie, nu am energie, sunt mereu trist si stresat ca nu am reusit nimic si ca nu reusesc nimic, nu o sa fiu in stare niciodata sa imi iau o casa sau o masina, nici nu mai zic de permis, prieteni, distractie. As vrea ca viata mea sa fie altfel, sa ma distrez la maxim, sa am prieteni, sa am tot ce imi doresc, sa am cu cine iesi sa mananc un burger ceva sa bem un suc, sa am pe cineva cu care pot sa vorbesc, de multe ori lumea ma face ciudat, ratat, inapoiat, retardat si multe altele si stau si ma gandesc, oare chiar asa e? Oare chiar sunt retardat si nu mi-am dat seama sau ce am ca nu pot sa inteleg. Daca ati citit tot mesajul sunt curios si voi credeti ca sunt prost, retardat si inapoiat sau nu? (pls tell me) parca chiar as vrea sa aud parerile oamenilor despre mine, sa imi dau seama cam ce pot face si ce e gresit la mine sa zic asa, daca ati citit tot va multumesc :*

28 răspunsuri:
| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu ești prost, nici ciudat și nici retardat. Eu prima relație am avut-o la 25 de ani și a doua la 27 și acum sunt căsătorită cu omul cu care am avut a doua relație. Te sfătuiesc să nu mai asculți ce spune lumea. Și mie mi s-au spus multe și nu i-am băgat în seamă, am făcut cum am vrut eu. Acum primesc întrebări de genul pe când un copil. Nu înțeleg de ce-i interesează pe unii de viața privată a altora.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu viata trebuie sa se schimbe ca sa ti se intample tie ceva, ci TU trebuei sa fiic el cares e schimba, fiindca statul in acasa si dat vina pe unul si altul, nu iti vor aduce niciodata nici un beneficiu.
Relatiile virtuale sunt fake, de pierdut vremea, ca atare te sfatuiesc sa mai lasi "online-ul" si sa traiesti o viata reala, printre oameni, afara din casa!
Nu ai nevoied e masina ca sa-ti faci prieteni, ai nevoie de vointa si sa deschizi gura ca sa-ti suni un prieten, sau un vecin ori coleg de liceu, sa va vedeti la o terasa, sau la un colt de strada.
Dupa cum vezi, viata poate fii frumoasa si pentru tine daca vrei, trebuind atat de putin sa faci: sa iesi din casa si sa intalnesti oameni!

| Emma30555 a răspuns:

Tratează depresia, cauta un job, du-te la niște cursuri sau chiar voluntariat. Încearcă sa ieși din casa cu un scop, sa lucrezi sa faci sport, sa ai o activitate. Poți întâlni oameni cu care sa te împrietenești dacă încerci sa ai o activitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te intereseaza decat sa faci sex pentru asta exista si prostituatele. Nu trebuie neaparat sa fii impreuna cu cineva pentru asta. Legat de relatii, in cazul in care cineva vrea o relatie de cuplu atunci nu trebuie sa placa la multe persoane pentru asta. Este suficient sa placa uneia, sa o placa si el, sa se inteleaga si sa se potriveasca la lucrurile importante. Cineva care e mai potolit si care respecta persoana de langa el, de cele mai multe ori, e mult mai apreciat pentru o potentiala casatorie decat cineva care a avut multe partenere care se tot baga in seama cu el. Daca ar fi fost multe femei care s-ar fi dat la tine atunci asta le-ar fi facut si pe altele sa vrea sa se apropie de tine pentru ca s-ar fi gandit ca e ceva interesant la tine de sunt atrase asa multe de tine si ar fi fost curioase ce e acel ceva. Asta nu inseamna ca te-ar fi vazut si potrivit pentru o relatie stabila. Cel mai probabil te-ar fi vazut foarte nepotrivit pentru asta. Revenind la ce ai zis tu, eu consider ca tu ai sanse mult mai mici decat el sa-ti gasesti pe cineva avand in vedere dispretul pe care il ai pentru oameni. Ce rost ar putea avea o relatie cu tine, daca tu nu vrei decat sa ai pe cineva pe care sa dispretuiesti?

| FOG92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te cu dmz nu ma fa sa te jignesc pe intrebarea astuia, salut

| FOG92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi vorbeam strict legat pe aspectul de relatie, da, frustrarile sexuale la acest gen de barbati celibatari ca noi e extrem de mare, m-ai emotionat pana la lacrimi ce sa iti spun, solutia sunt extraordinar poate iesim si cu un discount in functie de cat de potenti suntem, de parca voi femeile nu vreti sex in aceiasi masura ca noi intr-o relatie! aici tu de fapt spui ca da te poti duce la tarfe si pe alta intrebare spui NU, nu e demn ca ala nu e barbat, te hotarasti odata

| Teo29 a răspuns:

Hello,

1. "asa zisi prieteni" ai tai care te tot critica in loc sa te ajute cat de putin, nu sunt prieteni, asa ca da-i la o parte definitiv.
2. fa voluntariat la Smurd si la alte multe institutii unde vei cunoaste oameni noi de calitate, vei face diferenta in viata altora si vei descoperi spiritul de echipa.
3. daca te uiti putin pe Youtube, scrie : Kabul, Afganistan sau chestii care se intampla zilelea astea acelor oameni, iti vei da seama ca esti binecuvantat ca ai sanatate si ca nu traiesti in zona de razboi si foamete.
Acei oameni au facultati, au studii, au avut afaceri iar acum au pierdut cam tot. Se sinucid?
Nu prea,...
Cauta solutii de exil sau chiar in zona lor sa se mute si sa isi continue viata.
Stai nemancat 3 zile si ai sa ii intelegi putin prin ce trec ei acolo din pacate.

Cred ca la tine situatia este mult peste a lor, chiar si asa cu greutatile multiple pe care le-ai mentionat mai sus.
Mergi la psihoterapie, fa ce ti-am recomandat mai sus si usor-usor vei reusi.

Tine doar de tine daca te mai vaiti si iti plangi de mila sau daca pui un inceput bun in viata ta.

Deci, ce alegi?

| Chicken91 a răspuns (pentru Teo29):

Mereu o sa fie altii cu o situatie mai nasoala decat oricine, pentru ca viata e nedreapta. Dar asta nu inseamna sa-l invalidezi pe el doar pentru ca altii o duc mai rau. E bine sa fim empatici cu suferintele altora, dar nu trebuie sa ne criticam si sa ne punem la pamant ca o duc mai rau ei. Exemplul dat de tine nu ajuta prea mult, pentru ca poate baga pe cineva intr-o depresie si mai adanca ca se invinovateste. Uneori doar sa ne vaitam mai putem. Dar baiatul asta vrea cu disperare ajutor si nu stie unde sa inceapa si nu are indrumare. E un sfat bun psihoterapia. Dar nu ai de unde sa stii cum e situatia lui. Sunt atatia care au o situatie buna si se sinucid. Cu depresia si bolile mintale nu e de gluma si daca avem o atitudine agresiva, chiar daca bine intentionata, riscam sa ii alungam si sa le facem rau. Nu vreau sa te critic, doar aduc o perspectiva, poate ajuta pe cineva.

| acerr a răspuns:

Pai deja subconstientul tau e blocat, pentru ca tu asta iti spui mereu cum e azi e si maine.Nu fi prost, ai viata inainte... fa mai mult sport, danseaza de unul singur, du-te undeva si urla cat poti de tare...

| geoconda a răspuns:

Măi, m-ai pierdut din prima, de la,, m-am săturat de viață,,
Ai ceva la cap?! Începe și fă sport. Da, dragul meu apucă-te de sport, pentru că te va binedispune. Mă regăseam în starea ta, avem mulți momente de astea, dar m-am reechilibrat. Acum duc o viață sănătoasă, cu sport. Mă simt bine.
Nu ai nevoie de prieteni, nici eu n-am. Am în schimb o soră. Tu nu ai frați?
Eu am 16 ani. Nici eu nu am avut relații și chestii. Nu aM nevoie. Și nici tu. Eu, lucrez la mine. Să devin cineva, să arăt într-un fel pentru mine.
Tu lucrezi undeva? Sau ești la facultate? Nu conteaza daca nu faci nimic. Important e să începi de acum, daca nu faci nimic. Ce zodie ești? Răspunde-mi la întrebarea asta, ca să îți spun ce sa faci și să îmi dau seama.
Singur nu poți să te distrezi, dragă? Aoleu, ce mai aud! Fii naiba independent.
Am renuntat să mai stau cu viperele pe care le numeam prietene.
Să știi ca psihologii spun că oamenii inteligenti își găsesc mai greu sufletul pereche. Lucrează la tine. Du-te la sală, și nu glumesc. Poate arăți în vreun fel. Esti slab, gras? Care e înălțimea ta? Ai vreun hobby?
Se vede că tu nu te cunosti, deși ai 20 de ani. Nu iti stii valorile. De ce ai nevoie de oamenii si de parerile lor?
Si daca ti se dau păreri negative, nu le accepți. Doar pe cele pozitive, deci nu te lasi influentat.
Cu ce te ocupi?
Să știi că timpul in plus de care dobândim, ne face să înnebunim.
Și eu sunt în vacanță, și în vacanță cam înnebunesc și eu ca tine, dar mi-am făcut de lucru...
Sport, citit, îmi fac curat aproape în fiecare zi prin haine, că am o grămadă și nu stiu pe unde sa le mai pun. Fac curat, mă machiez, etc... deci, lucrez la mine, pentru mine.
Crezi ca daca stai cu prietenii vei fi altfel? Îți spun eu ca nu, tot asa vei fi, singur și amărât, fiindcă prietenii nu sunt familie care să îți vrea binele, tocmai ca unele familii nici asta nu vor pentru aproapele lor. Într-adevar, avem nevoie de socializare si chestii...
Eu mai am anii de școală, acolo voi mai socializa, și trag să intru si la facultate, asa, nici eu nu am cu cine să ies... dar nu cad des în
Genul de gândire pe care tu l-ai abordat.

| Hypefox a răspuns:

Ce sa crezi, ma regăsesc în situațiile tale, destul de mult. În cazul tău, știu cât de greu este sa n-ai pe nimeni, nici eu n-am prieteni și-s mereu singura. Nu fac absolut nimic, nici lucru nici nimic, n-am activități și-mi trece timpul degeaba, n-am bani de distracții și alții pe lângă mine ies prin cluburi și tot iar eu n-am cu cine. Te înțeleg perfect. De bine de rau eu mai am un an de liceu și sunt în alta tara și din cauza ca trebuie sa învăț nu am cum momentan sa devin independenta. În cazul tău dacă ai terminat cu școala, pleacă. Găsește ceva de lucru în alta tara, Belgia, Germania, Olanda. Dacă n-ai pe nimeni e bine fiindcă nu ai la cine sa te uiți și sa tragi înapoi. Dacă știi ca nu ți-a rămas nimic, înscrie-te pe grupuri pe Facebook gen (locuri de munca Olanda) și dacă găsești ceva, pleacă. Totuși ai 20 de ani și se cauta, mai ales este perfect dacă ai și diploma de bac. Și nu, nu ești retardat sau sa ai probleme cu capu ceva. Ești doar diferit. Nu ești băgat în efectul asta de turma unde toate fetele trebuie sa fie într-un fel și băietii în alt fel iar practiti toți sa se asemene. Dacă este ceva vorba de fizic, stai liniștit ca undeva este pus deoparte și pentru tine sa nu te catalogheze pentru asta. Dar totuși poți lucra, sa faci sport, sa tragi de fiare, sau sa faci un box ceva, sa practici ceva. O sa te ajute împotriva stresului și o sa te crească la modul ca o sa ți ridice încrederea în tine fiindcă când o sa știi ca ești bazat pe tine, o sa ți fie mai ușor sa treci peste toate în viata. Dar gândește te serios de o plecare de tot din România. Nu cred ca e de tine plus ca e greu. Iar în legătură ca nu ai avut iubita și din astea, stai liniștit ca poate în România fetele te judeca, dar în alta tara ca exemplu Belgia unde băieții musulmani oricum n-au voie sa facă nimic pana la nunta, e o specialitate. Deci ești special. Și asta în România nu se prețuiește ci se arunca la gunoi. Sigur o sa fie o fata poate tot asa ca tine virgina sau experimentata care o sa i facă extrem de mare placere sa și înceapă viata cu tine fiindcă știe ca ești unic, rezervat, și nu ai umblat cu orice destrăbălata. Nu gândi negativ, chiar mergi cu capul sus înainte și dacă comentează careva ceva, da-le peste bot.

| FOG92 a răspuns:

Nu apuci 40 de ani si o sa iti iei viata happy garantat, eu am 30 si nu am sarutat in viata mea o fata sau footut, intr-adevar am unele moment cand imi vine sa omor fete pe strada, dar nu am ce face am acceptat situatia happy e greu dar te obisnuiesti si tu, daca la 20 te vaiti vai de p lm ce te astepta

| ZyRRe a răspuns:

Începe prin ați lua un loc de muncă. După, apucă-te de sală, alergat, sport în general. Mănâncă mai sănătos.
Dacă ești student încearcă să te înscrii la centre de voluntariat unde întâlnești oamenii noi, de fapt poți face voluntariat oriunde, nu neapărat să fii student. La locul de muncă la fel, încearcă să te împrietenești cu colegii, ieșiți. Trebuie să te ajuți singur.

| Cristina12387 a răspuns:

Spui ca altii au avut multe relatii de lunga durata pana la varsta ta ca si cum asta ar fi un lucru pozitiv. Daca te-ai cupla cu o fata si ai sta vreo 5 ani cu ea si pe urma s-ar desparti de tine si ulterior s-ar cupla cu altul atunci ai considera ca e un lucru pozitiv ca ai avut o relatie de lunga durata? Parerea mea e ca in cazul in care persoana de langa tine chiar e nepotrivita atunci nu e bine s-o lungesti atata pentru ca despartirea va fi mult mai frustranta si dureroasa dupa o relatie de lunga durata decat dupa una de scurta durata. Daca esti un tip mai potolit si nu incerci sa provoci gelozia unei fete atunci asta este un plus pentru o potentiala relatie, nu un minus. Daca vrei sa iti faci prieteni poti sa socializezi mai mult cu colegii si sa inviti pe cineva sa iasa cu tine. Ai putea sa descarci si o aplicatie pentru cunoscut oameni si socializare. Sunt aplicatii in care poti sa spui ce hobby-uri ai si sa cunosti si alte persoane cu hobby-uri asemanatoare. Observ ca te compari foarte mult cu altii. Ma gandesc ca ar fi bine sa mai exersezi si alte moduri de a relationa decat acela in care te pui intr-o postura de superioritate sau de inferioritate fata de ceilalti. Fiecare om are individualitatea lui. Nimeni nu este superior, sau inferior, sau egal fata de altii. Fiecare este diferit. Incearca sa te concentrezi mai mult pe lucrurile care te individualizeaza. Spui ca ceilalti se distreaza si tu esti depresiv. In cazul in care te uiti pe Facebook sau pe Instagram la profilele lor, sa nu-ti inchipui ca vietile celorlalti sunt asa minunate cum sunt prezentate acolo. Pe platformele alea toata lumea isi prezinta viata ca fiind cea mai perfecta. Am intalnit persoane care mergeau la munte si nici nu-i bagau in seama pe cei din grup din cauza ca erau prea ocupati sa faca poze intr-una. Spui ca totul este un esec pentru tine. Gandeste-te ca atunci cand relationezi cu oamenii, ei raspund mai mult in functie de cum te porti tu pe moment decat in functie de o imagine generala pe care o au despre tine. Daca tu schimbi modul in care discuti si te porti si ceilalti vor fi nevoiti sa se adapteze la tine mai devreme sau mai tarziu. Altfel ei vor parea ciudati, nu tu. Daca ai probleme cu somnul ajuta daca atunci cand vrei sa te bagi la somn incepi sa citesti dintr-o carte foarte plictisitoare si inutila pana adormi. Vad ca ai enumerat multe lucruri pe care nu le ai si care te supara. Ca sa fim fericiti nu e nevoie sa avem toate lucrurile pe care ni le-am putea dori. Ca sa fim fericiti e nevoie sa stim cum sa ne bucuram de ceea ce avem. Conteaza mult sa valorificam ceea ce avem. Spui ca mereu stai si pierzi timpul si te critici foarte mult. Ia incearca si sa pierzi timpul simtindu-te bine. Asta ar fi o mare realizare. Multi oameni se simt foarte rau cu ei insisi atunci cand pierd vremea. Nu spun sa pierzi vremea mereu, ci din cand in cand atunci cand vrei asta. Este normal ca daca ai stat mult timp izolat sa spui si lucruri care suna ciudat pentru altii. Dar asa inveti sa socializezi spunand si prostii, nu fiind mereu perfect. Partea buna e ca uneori persoanele care sunt pe dinafara cu un anumit subiect pot sa aiba idei pe care cei care stiu prea multe despre subiectul respectiv nu le au. Asta e din cauza ca toti avem unele idei prestabilite despre cum sunt sau cum se fac anumite lucruri si, uneori, sunt atat de intiparite in mintile noastre ca nu mai realizam ca unele lucruri sunt doar presupuneri si se poate sa gandesti si altfel.

| Chicken91 a răspuns:

Cum ai zis si tu, e clar ca e o depresie puternica si anxietate. In prima faza eu as zice sa te duci la medicul psihiatru sa iti dea ceva ca sa ajute si cu depresia si cu anxietatea. Si sa mergi si la terapeut ca sa te ajute sa vezi si alte perspective, si de ce nu, sa vorbiti.
Nu e chiar ceva gresit cu tine, esti prea dur cu tine si te critici unde nu e cazul. Nu esti ciudat, ratat, inapoiat, retardat si multe altele, cum ai zis tu. Ai destula inteligenta sa iti pui intrebari despre tine si altii, spre deosebire de marea masa care nu e capabila de introspectie. Nu te cunosc dar imi pari ca un suflet sensibil (in sensul bun) si dornic de afectiune si atentie.
Cei care te-au jignit doar proiecteaza ceea ce sunt ei cu adevarat si tu pari o tinta slaba si sigura asa ca au sarit ca lupii pe tine. In lumea asta cu totii avem un grad de nebunie, nimeni nu e absolut normal (orice ar insemna asta), numai ca aia care ne jignesc si arata cu degetul fac asta din nesiguranta, din placerea de a ranii pe altii sau pur si simplu sa deflecteze. "Ala e asa si pe dincolo, nu eu, ala e nebun, eu sunt cel mai ok".
Ai 20 de ani si multi inainte. Ai tot timpul sa faci sex, si sa-ti dau un exemplu. Eu (persoana de sex feminin) am fost demult tare cu cineva care pana la 25 de ani a fost virgin si sincer nu mi-am dat seama ca era pana nu mi-a zis dupa 6 luni de relatie. Si sunt foarte multi barbati care isi incep viata sexuala chiar mai tarziu. Catch-ul e ca a lucrat la personalitate, si asta trebuie sa faci si tu. Sa inveti sa fii sociabil, glumet si de treaba. Fii saritor si empatic, dar nu te lasa calcat in picioare. Observa-i pe cei din jurul tau si adapteaza-le tehnicile la tine. Nu fii fals ca oamenii te miros ca niste caini si se vede daca te straduiesti prea mult.
Ca si tine am fost si eu in impas si a durat foarte mult pana mi-am facut curaj sa cer ajutor si acum sunt mult mai bine. Si eu mi-am pus aceleasi intrebari ca tine si cineva mi-a zis ca la un moment dat nu o sa conteze. Ce vrei sa faci trebuie sa fie pentru tine, nu pentru altii. Lor nu le pasa, crede-ma, si daca le pasa ce faci tu cu viata ta (ma refer la bagaciosi) atunci nu au ocupatie si sunt persoane marunte. Mereu o sa caute ceva nasol la tine ca sa te doboare. Si cand ajungi sa realizezi ca nu prea conteaza faima sau stiu eu ce, o sa te simti mai impacat. Incearca sa te inscrii la grupuri de hobby ca dans sau ceva pictura sau handmade crafts (artele de obicei atrag fete). Arajeaza-te, abordeaza un stil nou care sa iti placa, in care sa te simti confortabil si sa ti se potriveasca. Daca ai nevoie sa mai scapi de tensiune, fa o plimbare in parc sau o drumetie in natura. Natura nu e doctor dar poate o sa te faca sa uiti de griji macar pentru un moment, oriunde ai fi.
Iti doresc numai bine si sper sa poti primi orice ajutor se poate din partea unor oameni care sa tina cu adevarat la tine.

| Carminan a răspuns:

Te critici prea mult. Esti foarte tânăr si ai toată viața înainte.
Nu trebuie sa te uiți la ceea ce au sau au făcut alții. Fericirea sau starea de bine nu se rezuma la o mașina sau casa ori mai știu eu ce lucruri materiale.
Încearcă sa ieși din starea asta, citește o carte, asculta muzica, dansează, eliberează-te de gândurile astea negative. Fa ceva ce-ți place, încearcă sa descoperi, poate ai vreun talent ascuns.
Cat despre prieteni, poți trai foarte bine și fără prieteni, doar cu cunoștințe. Eu niciodată n-am avut prieteni multi, maxim 2-3 restul sunt cunoștințe.
Și nu, nu cred ca ești prost, ma gândesc ca treci printr-o oarecare criza specifica vârstei.
Capul sus și privește înainte!

| yamarr explică (pentru Carminan):

Cum pot sa imi gasesc talentul ascuns, cand nu am nici un talent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru yamarr):

Nu trebuie sa ai talent ca sa te descurci pe lumea asta si ca sa relationezi cu oamenii si sa-ti faci prieteni si o relatie stabila. Doar ca e posibil ca uneori sa ai un talent pe care nu l-ai descoperit pana atunci din cauza ca nu te-ai aflat in situatiile in care sa-l poti pune in practica. Nu trebuie sa gandesti mereu pozitiv. Daca esti realist vei vedea si partea negativa a lucrurilor, dar si pe cea pozitiva. Doar cei care traiesc in lumea lor imaginara pot gandi mereu pozitiv.

| FOG92 a răspuns (pentru yamarr):

I-ati frate gandu' serios, daca nu ai dat sub coada in liceu sau facultate si nici pe site-urile de dating nu ai reusit sa iti gasesti pe cineva, asta trebuie sa iti zica ceva... ca nu esti indeajuns de bun pentru femei, e purul adevar, dureros, ia-o cum vrei, stai linistit nu e ceva WOW sa saruti o femeie ( am avut o experienta cu o TARFA in liceu care si-a batut joc de mine ) si nu mi s-a parut cine stie ce sarutul, o fi fost gust amar de la cata poola a supt ea laughing ca o paranteza, ce vrei acum sa omori femei, NU AI VALOARE SOCIALA, niciun skill, infatisare, aspect, nu pupi *** scurt pe doi ...degeaba iei sfaturi pe aici, ca o sa te trezesti maine tot la fel si tot asa 2-3 luni pana se fac ani si ajungi la 30 in aceiasi stare

| anonim_4396 a răspuns (pentru FOG92):

De curiozitate, tu alegi sa fii singur sau ai fost refuzat de multe ori si ai renuntat?

| FOG92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ce crezi, care din variante după mintea ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FOG92):

Ai spus ca iti accepti situatia pentru ca nu ai ce face, dar ai spus si ca iti vine sa omori fete pe strada si ai avut si o experienta cu o tipa care te-a dezamagit si pari ca generalizezi. Cred ca fie oscilezi intre a vrea si a nu vrea o relatie, fie vrei sa fii cu o tipa pe care s-o dispretuiesti. Tind sa cred ca e a doua varianta.

| FOG92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic, nu poti avea compasiune cand te refuza orice femeie, misogin sau nu mi se rupe efectiv, la voi femeile e usor va mananca la bazdac gasiti pe unul bine si v-o trage, la naspeti e GROAZNIC sa rezisti poftelor sexuale sa le satisfaci singur e teribil

| FOG92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are 20 e nimic stai sa il apuce 25 sau 28 in aceiasi situatie, probabil o sa se omoare laughing) deja de la 25 e naspa adica e un turn off total, numai vorbim de probleme de erectie si alte chestii ca nu ai *** nimic pana la o anumita varsta asta e partea a doua ...in fine, ma rog, e de **** dar nu ai ce face munca acasa somn si iar munca si stiu foarte bine ce spune ca e GOL pe dinauntru esti ca un om mort dar in viata, cam asa se rezuma viata unora singuri, dar repet nimeni nu poate judeca un om ca e misogin daca tot timpul e refuzat de fete, e dreptul lui pana la urma

| FOG92 a răspuns (pentru FOG92):

Deja in state a mai aparut unu care a omorat persoane din cauza ca nu reusea sa isi gaseasca partenera, dupa Elliot Rogger, cu putin noroc o sa cam joace baietii CS GO pe strazi in 5-10 ani laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru FOG92):

Si eu sunt singura si ma simt ok. Am 32 de ani. Daca gasesc pe cineva potrivit bine, daca nu asta e. Nu consider ca scopul meu in viata este sa ma marit. Ma simt bine si asa. Vad ca te identifici cu situatia lui si consideri ca el se va sinucide. Asta inseamna ca tu ai in plan sa te sinucizi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FOG92):

Eu am fost cu un tip timp de 7 ani si ne-am despartit pentru ca el voia sa aiba copil, iar eu nu. Acum este cu alta tipa care este si insarcinata cu el. Pentru mine e foarte frustrant faptul ca am stat atat de mult timp cu el. Despartirea nu ar fi fost la fel de dureroasa daca relatia ar fi durat mai putin. Observ ca te simti afectat ca nu ai *** nimic pana acum. Daca vrei asa mult sa faci sex atunci de ce nu incerci si la prostituate?

| Cosman1997 a răspuns:

Nu mai fi trist, viata a fost întodeauna un război, cei mai buni cățărători stiu cum sa cada, acepta înfrângerea, împăcate cu ea abia atunci poti sa te ridici ca nimic sa te Mai doboare