| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot, simt ca mor, nu am nici un prieten, m-am saturat, mereu sunt extrem de plictisit, afara nu am ce face singur si chiar daca as iesi ar fi degeaba, am depresie si anxietate si nu mai am chef de nimic. Cand vad ca toata lumea are pe cineva un prieten/un iubit/a/ etc imi vine sa mor si ma gandesc ca sunt cel mai prost om, nu pot vorbi cu oameni, cateodata ma gandesc ca mai bine mor m-am saturat...

Răspuns Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa fii mai sociabil, motivează-te cu ceva, ce activități îți plac, încearcă niște cursuri, găsește ceva de făcut, muncește ceva etc. Mergi la un psiholog, preot, ruda trebuie sa încerci sa faci ceva, oamenii de aici nu pot decât sa îți dea sfaturi, soluțiile tot la tine sunt

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inainte sa mori, nu ai vrea sa incerci sa te schimbi, ca sa poti sa ai si tu viata sociala? macar nu mori ca un prost happy
Spune-ne ce varsta ai si ce obisnuiesti sa faci zilnic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai pana in 20 de ani sa zicem si nu lucrezi... da, se intelege. Majoritatea gandesc asa, asa ca nu trebuie sa te simti singur. O sa treci de perioada asta oricum.
Bafta!winking

| Goete a răspuns:

Urmeaza-ti sentimentele.
Sau daca nu-ti plac, schimba-le

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| AlexSalling a răspuns:

Te inteleg, si eu ma simt la fel uneori. Nu-ti stiu varsta, deci nu-ti pot da cel mai bun sfat, dar incepe prin a iesi afara din casa in fiecare zi.