| gyuu a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac.am 54 de kg si 1 65 inaltime...acum ca e vara as vrea sa merg si eu la strand dar mi-e rusine sa ma dezbrac pentru ca sunt grasasad. de 1 an tot zic ca vreau sa merg.si deja a venit a doua vara si eu tot nu am curaj.ma simt grasa si nu am curaj sa merg.toata lumea imi spune ca is nebuna. daa eu asa ma vadsad ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Deci exact inaltimea si greutatea pe care o ai tu o am si eu si nu sunt deloc grasa, poti merge linistita la plaja.

| DenyAmphetamine a răspuns:

1-sa fii mai iincrezatoare ...ca sunt oameni mai grasi ca tine...
2-sa te duci la sala
3-sa tii diete...

| Drauzy a răspuns:

laughing) nu esti grasawinking ai greutatea potrivita care ar trebui sa fie cu 10kg mai mica decat inaltima pe care o ai, iar tu te incadrezi perfect in aceasta greutate.

fi mai increzatoarewinking

| ladygaga_9914 a răspuns:

Ar trebuii chiar sa ai 55 de kg :))
Du`te la plaja. Ai o greutate normala pentru inaltimea ta.

Uite aici sa-ti calculezi greutatea sa vezi:

http://www.calcule.ro/......tutie.aspx

| dragutzyka29 a răspuns:

Nu esti grasa, lumea nu are ce face si rade de cineva
nu trebuie sa-ti fie rusine pentru ca esti f bine
si daca vrei sa mai slabesti poti sa faci miscare dar oricum stai fara grija ca nu esti grasa

| gyuu explică:

Am uitat sa spun ca am doar 14 ani.