| undercoveredwolf a întrebat:

Nu mai suport... Mă urăsc. La școală, sunt victimă a bullying-ului. Am făcut parte dintr-un grup, care și după luni bune de când nu am mai intrat în contact cu ei, ma asaltează. Îmi scriu mesaje necunoscute, mă sună și chiar dacă îi ignor, nu se opresc. Zilele astea, eram pe Facebook ca orice om normal și văd un profil care avea numele și poza mea. Am reușit să îl raportez, dar cine știe pe unde s-au dus cu informațiile mele... Nu le-am făcut niciun rău încât să meargă atât de departe. Am avut un prieten, dar se culca cu fosta lui pe la spatele meu. Colegii râd de mine și nu mă suportă niciunul. Mă simt singură.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Hei,stiu prin ce treci, am patit-o si eu cu ani in urma, mai exact acu 5 ani, cand eram a 7 a.Toti ''prietenii'' din acel grup ma sunau, pana cand am schimbat numarul de telefon, Facebook ul l-am sters si mi-am facut altul, dar mi-am blocat toti ''prietenii'', inclusiv si prietenii lor, sa fiu sigura.Depinde cati ani aveti, daca sunteti mai micuti, inseamna ca prietenii tai sunt imaturi, dar daca sunteti mai mari inseamna ca is foarte prosti.

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Nume6 a răspuns:

Problema ta se numește hărţuire, e departe de builing. Apelează telefonul copilului 116 111, valabil în reţeaua Telekom. Sau pe email telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Mai multe detalii despre ei poţi căuta pe Google.

| Nume6 a răspuns:

Am uitat să menţionez că e valabil și în celelalte reţele, au și pagină de Fb asociaţia telefonul copilului