| Cariba1929202 a întrebat:

Nu prea imi place sa port sutien deoarece imi face sani prea,, ascuțiti" nu stiu cum sa explic, mici si lungi cumva si se vede oribil peste o bluza strâmta.De obicei port bustiere cu burete doar ca mi s-a intamplat sa imi spuna o fata ca : Ce sani ai, păcat ca ai bustiera cu buretele ala mare. Nici nu era asa gros...De atunci imi e jenă să port si bustiera cu burete. De ce se vede asa ciudat in sutien? Sau doar mi se pare.Am cei mai mari sani din clasa mea ...Am 13 ani

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Prea multe drame la 13 ani. Unele zici ca sunt baieti la varsta aia. Spune mersi ca se vede ceva la tine, desi n-ar trebui sa-ti faci probleme de astea deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce detalii dai cred că ai sânii în formă de pară, aşa ţi se dezvoltă.
Recomandarea mea este să nu porţi bluze strâmte ci mai largi şi să nu mai porţi bustiere cu burete.

| aneliram a răspuns:

Mai bine poartă bluze mai largi.

| ceafostodata a răspuns:

Mărimea sânilor tăi chiar nu ar trebui sa te ingrijoreze la 13 ani. Înțeleg ca ai sânii mari dar poarta în ce te simți tu confortabil și nu asculta părerile colegilor. Sutien nu e bine sa porți, mai bine porți bustiera.Ai timp de sutien când mai crești.