| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea reusesc sa ma ingras, ma mentin la 62 de kg oricat as manca sau orice as face.
Asa ca ma intreb, oare ce se intampla daca as manca 10.000 de calorii in fiecare zi timp de o luna?
Adica nu cred ca va fi nici greu avand in vedere ca o ciocolata are undeva la 2.000 de calorii. rolling on the floor
Oare pot pati ceva daca as manca 10.000 calorii in fiecare zi? rolling on the floor

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca caloriile ar provenii din dulciuri, DA, te poti imbolnavi grav! Daca din alimente atunci nu ti se intampla nimic doar te ingrasi happy Si cine ti-a zis ca ciocolata are 2000 de calorii? laughing o ciocolata de 90 grame are aproximativ 800-900 de cal. de ce zic aproximativ? pentru ca conteaza ce contine acea ciocolata dar din orice ar fi nu depaseste 1000 de calorii de asta poti fi sigur!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru Excalibur09):

Da asa este dar la kg se refera iar ciocolata are 90 de grame, deci?

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru Excalibur09):

Mai baiatule ti-am zis ca e gresit cum intelegi tu, daca ma crezi e bine daca nu iar e bine treaba ta! Bafta!

| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Aolo da te-or vrăjit dușmanii rău de tot de nu mai vezi.
Iote am o ciocolata lângă mine... 500kcal... 2100kJ... vezi ce citești ca citești greșit unitățile de masura.