| rezvi a întrebat:

Nu stiu ce am de la un timp, sunt dezorientat, nimic nu e clar in viata mea, am si BAC-ul anul asta, nu stiu ce sa fac.Cum sa imi mai ridic moralul, sa citesc o carte ceva, sa nu mai fac anumite lucruri, la capitolul dragoste nu stau asa de bine, adica nu reusesc sa tin la cineva, de fapt simt ca acel cineva nu ma merita, nu ma atrage cu nimic.Ash vrea sa imi fac ordine in viata.Cateva sfaturi ajutatoare!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Primul pas spre a-ti rezolva problema e sa recunosti ca o ai si sa nu te ascunzi dupa degete.Clasa a 12-a e foarte importanta pentru ca analfabetii de la minister au hotarat sa puna concurs de dosare la majoritatea facultatilor din Romania omitand faptul ca tot copii buni sunt cei dezavantajati.Nu mai discut de subiectul invatamant romanesc pentru ca e o mare prostie
Parerea mea este ca ar trebuie sa iei o pauza de la iubit si sa pui serios mana pe carte.Nu pentru scoala, nu pentru nu stiu ce profesor care il cauta moartea acasa si el terorizeaza copii la scoala ci pentru tine."A sti e nimic a-ti imagina e totul". Doar ca pentru a imagina ai nevoie de o baza indiferent de cat de subtire ar fi ea