| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce SA ALEG dati-mi UN SFAT...sunt impreuna cu un baiat de vreo 4 luni dar in acelasi timp imi place f mult si de iubitul prietenei mele ...prietenul meu ma iertat de multe ori si ultima data am cam exagerat m-am combinat cu prietenul colegei mele a fost putin suparat dar pentru ca tine la mine ma iertat si cine tine la mine iarta tot si eu tzin mult si la prietenul meu. dar de ziua mea cei doi fetzi frumosi sau gandit sa-mi faca o surpriza :iubitul prietenei mele a intrat pe mess la un amic unde era si prietenul meu a zis sa ne cuplam am2 ca pe prietena lui o lasa pentru mine si prietenul meu sta departe de mine dar noi 2 ne putem vedea mai des i-am spus ca nu vreau sa ma combin pentru ca tzin la prietenul meu si i-am facut destule daca ii fac asta chiar e deja exagerat. i-am spus ca tzin la el si ca as vrea sa fiu cu el dar nu acum dupa ce ma despart de prietenul meu.am mai vb putin cu el si apoi imi da drumu la web cand i-am vazut pe am2 si pe prietenul surorii mele am ramas uimita eram foarte suparata de surpriza de ziua mea am iesit de pe mess si m-a dus sa ma vad cu prietenele mele acoolo erau si prietenul meu si baiatul de care imi placea m-am cerat cu acel baiat care se spunea ca e ca un frate pentru mine nici acum nu vb si totusi imi place de el iar prietenul meu simt ca ceva nu ein regula ca nu ma mai place desi ma iertat si pentru ca ma combinasem cu acel baiat, si acel baiat pe nume marian nu mai e impreuna cu prietena mea.acum cand ne intalnim din intamplare ne ciondanim si ne spunem cuvinte urate si chiar imi place de el si nu stiu pe care sa aleg si am numai 14 ani va rog sa ma ajutati! si n

Răspuns Câştigător
| ivona a răspuns:

Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul! Crezi ca o sa-ti fie mai bine cu iubitul prietenei tale? Nu... daca simtea ceva pentru tine nu te punea la incercare pe mess, iar prietenul tau daca tinea asa mult la tine nu facea ceea ce a facut. Astea sunt copilarii, nu stiu cati ani au cei doi "fezti", dar nu le -as da mai mult de 11, cel mult 12happy Lasa-i pe amandoi si gaseste-ti un baiat de treaba care sa nu te puna la mii si mii de probe si care sa aiba incredere in tine.happy

Succes!

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ia o pauza si pune-ti ordine in ganduri pentru ca e destul de complicata treaba.Sa stii ca ai avut un prieten foarte bun daca te-a iertat pentru tot ce ai facut, care baiat ar face asta?winking
Lasa-l pe baiatul ala de care iti place si evita sa-l mai intalnesti:Ochii care nu se vad se uitawinking
Si nu mai jongla cu relatiile de prietenie si de iubire pentru ca s-ar putea sa te trezesti si fara prieteni si fara iubitbig grin

| Bacemi a răspuns:

E normal sa nu te mai iubeasca baiatul acela. Dragostea poate creste intr-o secunda daca e alimentata si la o astfel de intamplare scade pana sa dispara imediat. E normal sa fie suparat pe tine si sa nu te mai vada cu aceeasi ochi. Nu cred ca mai poate fi vorba de o relatie intre voi. Cel mai bine pentru toti ar fi sa renunti la ambii baieti si sa iti vezi de viata ta.

| georgiana a răspuns:

Nu te mai juca de-a `iubiti`, azi sunt cu tine, daca vine altul sunt cu acela. Ii ranesti sentimentele baiatului si daca nu te potolesti ai sa ramai singura, fara prieteni. Spune-le ca ai gresit si de acum incearca sa te schimbi.

| dyna_1486 a răspuns:

Din cate ai spus tu.eu zic ca niciunul nu e potrivit. dar acum.sincer.nici tu nu ai procedat corect.mai bine uiti d ei.si iti gasesti alt prieten si d data asta sa ai grija sa nu mai faci greseli.pentru ca.intr-un fel.sau altul.greselile se platesc.

| Doublekillll a răspuns:

14 ani? o varsta la care nu prea gandestibig grin,sincer daca iubesti pe cineva alege-l numai pe acela, dar la tine nu are cum sa fie dragoste adevarata deci sa numai faci asa ceva, o sa creada lumea altceva despre tine. pupici:*

| luminita_6533 a răspuns:

Tind sa cred ca sunt niste chestii specifice varstei, dar inceraca totusi sa te gandesti si la prietena ta daca este corect ceea ce faci cum te-ai simti tu daca prietena ta ar iesi cu iubitul tau. Poate ea chiar tine la baiatul respectiv, iar baiatul respectiv poate doar ii place sa faca caterinca pe seama ta altfel nu ar fi pus in practica ideea cu web-ul. Gandeste-te daca merita baiatul respectiv sa sacrifici o prietenie sau sa sacrifici o relatie cu un baiat care chiar te place. Este normal ca prietenul tau sa fie suparat pe tine pentru ca astfel de lucruri nu se fac, nici tu nu cred ca ai fi incantata daca ti s-ar plati cu aceeasi moneda. Plus ca ai doar 14 ani, mai tarziu o sa cunosti sentimentele adevarate cand vei fi suficient de matura si o sa stii ce cauti sau ce vrei de la cinava. Eu cred ca o prietenie este mult mai frumoasa si poate sa dureze chiar toata viata mai ales daca este sincera. Baietii vin si pleaca, o sa cunosti destui, inca esti la o varsta frageda si nu stii exact ce vrei. Traieste-ti adolescenta dar intr-un mod frumos si curat, cunoaste-ti valoarea, si alege sa ai langa tine oameni valorosi. Eu te sfatuiesc sa o lasi mai usor cu atatia baieti si sa incerci sa-ti croiesti un drum spre a fi cineva in viata, pentru asta trebuie perspectiva si ambitie si de multe ori gandul la baieti nu te ajuta prea mult.

| ionela_3033 a răspuns:

Multumesc tutror pentru sfaturile date cred ca voi chiar aveti dreptete sa o las mai moale cu baietii