| NUUSTIU a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac mama a luat-o razna.nu ma mai lasa la calculator crying zice ca nu mananc ca tresa invat si sao ascult dar eu nu ii fac nimic o ascult invat dar vorbesc foarte des la telefon.in loc sa invat dar nu am luat nici o nota mica si acum zice ca tresa ma culc la 22:00 crying nu stiu ce sa mai fac crying

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai nu vorbesti mai mult de 15 minute pe zi la telefon, nu stai la calculator plus TV mai mult de 30 de minute in zilele saptamanii si mai mult de o ora in weekend si ai grija sa iei numai note de 10.

| Darya_8353 a răspuns:

Pai nu e nimic prea grav...asa sunt majoritatea parintilor
incearca sa ii explici ca nu ai nevoie de ore intregi de invatare...iti sunt suficiente 20 de min(de exemplu)...si ca notele tale nu sunt afectate de faptul ca vorbesti la telefon sau de faptul ca stai pe calculatorwinking
si cu adormitul la 22 explica-i ca nu e cazul sa adormi la ora aia atata timp cat corpul tau nu simte asta
incarca sa inchizi calculatorul la ora aia eventual.tongue
oricum iti urez succes la scoala si sper sa te intelegi mai bine cu mama tahappy

| LoveToHate a răspuns:

Si la mine e la fel! Mereu spun sa invat etc! Dar eu vb si cu orele la telefon si se enerveaza si ma enervez si eu ca ma intrerupe si etc!
Iese balamuc... dar eu tot ca mine facbig grin. Ii spun Noapte buna...si dupa 5 minute cand pleaca din camera, aprind calculatorul cand o aud pe hol il inchid, iar il aprind si asa mai departe.

Fa si tu la fel! Stiu ca trebuie sa invat! Dar invat am note bune la scoalabig grin
Daca ai note bune la scoala.de sa te certe? CE?

Ai si tu libertatea ta!laughing

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O asculți că îți vrea numai binele.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mama ta are dreptate.In tot ceea ce-ti face! Cel putin la limba romana mai ai multe de invatat. Ce cuvant este acela "tresa"? In dictionar am gasit urmatoarele rezultate! La care din ele te-ai referit?
"TRÉSĂ s. f. 1. Șiret din fire de lână, de mătase sau de metal, ori bandă de metal purtate pe uniforme pentru a indica gradul. 2. Împletitură din trei fire întrebuințată la confecționarea chingilor de pe bordul navelor. ♦ Împletitură cu aceeași țesătură, care se întrebuințează în electrotehnică etc. 3. (Arhit.) Ornament în formă de împletitură de trei benzi."

| clauss a răspuns:

Ia pune te in locul ei si copii tai nu te asculta, sa zica si ei,, mama mea a luat o razna,, ti ar placea?, cand tu sti ca le vrei binele, cand tu vrei sa ajunga CINEVA, cand tu vrei ca a doua zi sa fie pregatita si apta de scoala, voi asa o respectati( nu vb numai de tine), respect o ca o sa ti vina si tie randul sa ai copii si nu cred ca iti va placea sa patesti la fel si sa nu fi ascultata, respectata, sa ti faca copilul numai in ciuda ca asa e cool, sper ca intelegi ca nu ti vreau raul si cu atat mai putin mama ta.