| ErrorBaa2209 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep...Numele meu este Mihai si am si eu o problema in dragoste, acum un an si 4 luni am cunoscut o fata la o nunta si am inceput sa vorbim dar nu din prima, am vorbit dupa 2-3 luni de la nunta aceea pentru ca atunci am gasit-o pe Facebook si am inceput sa vorbesc cu ea si am vorbit foarte mult. Dupa ne-am pus impreuna, totul a fost superb, o relatie foarte frumoasa dar la un moment dat eu am inceput sa o neglijez din cauza problemelor de zi de zi si a stresului cu permisul ca m-am inscris la scoala de soferi, cu toate astea ma reusit sa facem 8 luni de relatie si dupa 8 luni de zile am aflat ca m-a inselat dar nu din prima. Si intr-o seara ea m-a chemat la un film cu ea, un prieten de al meu, verisoara ei si prietenul verisoarei ei si inca o fata. Eu am refuzat-o pentru ca a 2 a zi trebuia sa ma scol la 6 sa ma duc la muncasad Nu voiam sa o refuz pentru ca imi doream foarte mult sa ma vad cu ea chiar daca cateva luni mai, exact 3 luni, am neglijat-o si ma vedeam cu ea foarte rar, dupa faza cu filmul la 2 saptamani am aflat ca au jucat adevar si provocare si ea s-a sarutat cu prietenul meucrying Asta pentru mine a fost o tragedie maxima si nu am aflat de la ea dar voia sa imi zica doar ca nu a zis pentru ca nu isi dorea sa ne despartim, noi ne-am despartit dupa faza asta iar eu la nervi intr-o seara i-am zis niste cuvinte pe care nu trebuia sa le zic ca imi voi gasi alta fata oricand ca sunt destule fete chiar daca eu pe ea o iubesc. Dupa vreo 3 zile m-am enervat si am crezut ca ma tot minte cu ceva si am hotarat sa ii sparg contul de Facebook si am reusit si acolo am vazut ca vorbeste cu un baiat de 3 luni, adica in clipa cand eu am inceput sa o neglijez si sa ma schimb. I-am zis ce am facut, nu s-a suparat dar mi-a zis ca doar a vorbit cu el la misto..Eu am decis sa o iert pentru astea si ea m-a iertat pentru ce i-am spus la nervi dar tot nu ne-am impacat si eu imi doresc sa ne impacam, dar ea nu cred ca mai vrea si mi-a zis daca ma schimb si o sa fiu la fel ca la inceput poate o sa ne impacam. Asa ca am hotarat sa ma schimb dar problema este ca mai e si baiatul ala care a vorbit cica la misto si nu stiu ce sa fac, adica eu trag sa fiu iar cu ea pentru ca o iubesc si sunt dispus sa iert tot, acum 2 seri i-am pus intrebarea tu ai inceput sa tii iar la mine? Si nu a vrut sa raspunda, a zis ca nu raspunde la intrebarea asta si aseara mi-a zis de baiatul asta ca ii se pare simpatic si asta m-a cam ranit destul de tare si nu stiu ce sa mai fac, o vreau inapoi. Am uitat sa mentionez ca eu eram extrem de gelos si faceam crize de gelozie destul de des, dar i-am zis ca nu voi mai fi gelos si chiar nu mai sunt acum, dar tot ma doare cu toate astea cand stiu ca ea vorbeste si cu ala si simt ca o pierd asa si nu vreau, ce credeti ca e de facut?

Răspuns Câştigător
| claudiad a răspuns:

Asta nu e relatie normala si sanatoasa. Probabil sunteti mici amandoi si habarnaveti ce inseamna iubire. In primul rand fata nici nu cred ca tine la tine. O fata ce tine la tine nu se va saruta NICIODATA cu un prieten de-al tau, nu iti va spune niciodata ca altii is simpatici, mai ales tipu cu care practic TE-A INSELAT 3 luni si nu va evita niciodata sa raspunda atunci cand o intrebi daca tine la tine. Fata probabil te-a tinut de plictiseala sau pentru a experimenta si ea o relatie, sa vada cum e. Treci peste, esti mic, viata-i scurta, nu-i timp de relatii toxice. Apropo, dupa cum povestesti, se vede clar ca te-a manipulat GRAV. Ea chiar are impresia ca e la acelasi nivel faptul ca a vorbit cu altul 3 luni si faptul ca tu ai urlat ceva la ea? Nici nu se compara. Si tu ai gresit fiind gelos, si eu am avut un iubit gelos la 17 ani care mi-a mancat zilele 6 luni si de abia am scapat de el, dar era un caz extrem de paranoia si ma certam zilnic cu el pe tema asta, ajunsesem sa nu mai ies din casa, sa plang non stop, nu credea nimic din ce faceam, trebuia sa dovedesc orice fac ca sa ma creada. Nu cred ca e si cazul aici, dar oricum concluzia e s-o lasi balta, nu-ti mai pierde timpul cu ea, ca doar asta e, o pierdere de timp.

| claudiad a răspuns (pentru claudiad):

Apropo, am vazut ca ai scris ca sarutul a fost o provocare, si nu mi se pare o scuza! Eu nu mi-as imagina vreodata sa fac asta cu vreun prieten de-al iubitului meu, nu e normal asa ceva si in primul rand ce prieten iti e ala daca iti saruta iubita cand tu nici nu esti de fata? NU e o scuza, e penibil ceea ce a facut. Si eu cu prietenii mei daca jucam adevar sau provocare, nimeni nu va indrazni macar sa dea o asemenea provocare pentru ca e DEPLASAT.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ble, relație toxică și de rahat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Alta.

| Vikaa a răspuns:

In locul ei de te stiam cu crize te gelozie iti dadeam papucii, n-o mai lungeam 8 luni de zile.Cu gelozia asta n-o sa legi casnicii deloc,toate fetele o sa fuga de tine, lasa gelozia deoparte, a fost un simplu, dar sa revenim la subiect, tipa cand te-a vazut asa disperat de la un simplu sarut si ala a fost de la o provocare era clar pentru ea ca tu te smiorcai si in alea 3 luni de zile baiatul acela s-a comportat normal cu ea si o iubea si tinea la ea si nu era gelos, a decis ca ii e mai bine langa baiatul respectiv, asa ca n-ai decat sa te resemnezi si sa incerci sa-ti schimbi comportamentul asta ca niciunei fete nu-i va placea si te va parasii.

| ErrorBaa2209 explică (pentru Vikaa):

Da pai am rezolvat nu mai fac crize de gelozie si din astea, ea a zis daca ma voi schimba probabil o voi face iar sa se indragosteasca de mine cum era la inceput, dar problema e ca e si ala si asta nu stiu cum sa o fac sa nu mai fie el...

| cristian200313 a răspuns:

Bleah, asta nu-i o relatie adevarata, o FATA care te iubeste cu adevarat si tine la tine, niciodata nu se va saruta cu un baiat/prieten! o relatie toxice rau de tot, nu mai are rost sa stai dupa ea, desparte-te de ea si iti vei gasi o fata cu suflet bun!